Fudbal Telekom prva liga, 24. kolo

Sutjeska u foto finišu do boda, Budućnost na +13, Adrović do istorijske stotke

Prvo kolo nastavka crnogorskog fudbalskog šampionata donijelo je veliku dramu na Zlatici, minimalac Budućnosti, ali i istorijski, stoti pogodak Admira Adrovića na našim terenima.

Najviše razloga za zadovoljstvo, nakon utakmica 24. runde, ima lider na tabeli. Izabranici Mladena Milinkovića savladali su Grbalj sa 1:0 i približili se šampionskoj tituli.

Gol odluke postigao je Petar Grbić u 19. minutu.

Budućnost ima 13 bodova više od Sutjeske, koja je večeras na Zlatici jedva došla do remija. Kom je u dva navrata imao ubjedljivu prednost, ali je Damir Kojašević u petom minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 3:3.

Napadač OFK Titograda Admir Adrović postao je prvi igrač u istoriji koji je došao do 100 golova u crnogorskom fudbalu.

Iskusni ofanzivac “romantičara” donio je bod svojoj ekipi na gostovanju Petrovcu (1:1).

Zeta je na Trešnjici savladala Rudar sa 2:0, a trijumf “vukovima” donijeli su Afrikanci – Kođo i Jamoa.

Meč između Podgorice i Iskre na DG areni završio je bez pogodaka.

CFL, 24. kolo:

Zeta – Rudar 2:0 (Kođo 71, Jamoa 80)
Budućnost – Grbalj 1:0 (Grbić 19)
Petrovac – Titograd 1:1 (Kalezić 67 – Adrović 83)
Kom – Sutjeska 3:3 (Gardašević 2, Mitrović 32, Hot 72 – Nikolić pen 45, Marković 88, Kojašević 95)
Podgorica – Iskra 0:0

Tok mečeva:

90+5.minut – GOOOL, spektakularan pogodak postiže Damir Kojašević. Sutjeska je iščupala bod na Zlatici.

88.minut – GOOOL, Sutjeska smanjuje na 3:2, pogodak Boža Markovića.

83.minut – GOOOL, izjednačenje na stadionu pod Malim brdom. Admir Adrović za 1:1 – to je njegov stoti pogodak u crnogorskom klupskom fudbalu.

80.minut – GOOOL, Zeta zahvaljujući strancima hita ka trijumfu nad Rudarom. Aleks Jamoa za 2:0.

72.minut – GOOOL, Mirza Hot donosi Komu ubjedljivih 3:1 u susretu sa Sutjeskom.

71.minut – GOOOL, promjena rezultata i u Golubovcima. Pogotkom Kođa, Zeta je povela protiv Rudara.

67.minut – GOOOL, Petrovac je u vođstvu protiv Titograda, strijelac Miloš Kalezić.

Poluvrijeme na DG areni, nakon 45 minuta fudbala Podgorica – Iskra 0:0.

Poluvrijeme na četiri utakmice – ukupno četiri gola, vode Kom i Budućnosti. Na Trešnjici i na stadionu pod Malim brdom mreže miruju…

45+1.minut – GOOOL, Sutjeska je smanjila na Zlatici. Stefan Nikolić je pogodio iz penala.

36.minut – Fenomenalna akcija Grblja i sada je sreća saveznik Podgoričana. Dejan Perović je uzdrmao stativu Budućnosti.

32.minut – GOOOL, Kom dominira protiv Sutjeske. Filip Mitrović sjajnim pogotkom trese mrežu Vladana Giljena.

25.minut – Strahovit udarac Draška Božovića, direktno iz slobodnjaka, prečka spasava Grbalj. Ostaje 1:0 za lidera.

20:30 – Počeo je i meč na DG areni…

19.minut – GOOOL, Budućnost stiže do prednosti protiv fenjeraša. Efektan pogodak, nakon šuta sa distance, postigao je Petar Grbić.

2.minut – GOOOL, šokantan početak na Zlatici. Kom je poveo protiv Sutjeske – strijelac Sava Gardašević.

Najava kola:

Shodno odlukama Nacionalnog koordinacionog tijela za borbu protiv zaraznih bolesti utakmice se igraju se bez prisustva publike.

Prvi put u istoriji takmičenja svi okršaji odigraće se pod reflektorima, a takođe će treneri imati pravo na pet izmjena.

Vodeća Budućnost čeka posljednjeplasirani Grbalj, dok branilac titule Sutjeska gostuje Komu.

Zeta je domaćin Rudaru, a Petrovac ekipi Titograda.

Od 20.30 na DG areni sastaju se Podgorica i Iskra.

Muris
Muris

Ne mogu hodati igrači koliko su se udebljali

I have
I have

Pojedini igraci Sutjeske imaju 10 kg visla, pogotovo Jankovi i Kojasevic… Sta reci za pogubljenog Bubanju i presporog Nedica… Ja shvatam da se nije treniralo sli ovo je smijesno kako izgldaju pojedini igraci…