Fudbal Fudbalski šampionat Crne Gore

CFL: Šampion krenuo pobjedom, goleada u Radanovićima, remiji na Zlatici i u Petrovcu

Poslije 70 dana, koliko je proteklo od završetka prošle, počela je 14. sezona crnogorskog fudbalskog šampionata.

U derbiju prve runde branilac titule Sutjeska je došao do trijumfa na terenu OFK Titograda.

Gol odluke dao je Branislav Janković iz penala u 26. minutu. Prethodno je Kojaševića srušio Novović.

Petrovac i Podgorica odigrali su neriješeno 1:1. Domaći tim poveo je golom Kopitovića u 22. minutu, da bi u 34. konačan rezultat postavio Čelebić i donio bod timu iz predrađa glavnog grada na debiju u elitnom društvu.

Sjajan meč odigrali su u Radanovićima Grbalj i Iskra. Gosti su golovima Maleševića u 30. i Obradovića u 53. minutu imali veliku prednost. Međutim, u finišu je uslijedila prava drama.

Grbalj je preko Đorđevića u 83. i Zečevića tri minuta kasnije izjednačio, ali je iskusni Miroje Jovanović u prvom minutu sudijske nadoknade donio tri boda sastavu iz Danilovgrada.

Danas samo nije bilo golova u duelu između Koma i Zete.

Prvo kolo zaključiće u ponedjeljak od 19 sati, na terenu Titograda na Starom aerodromu, Budućnost i Rudar.

BUDUĆNOST – RUDAR 19.00

Završena je utakmica, pobjeda Sutjeske golom Jankovića.

83′- Ulazimo u završnicu duela na Starom aerodromu. Sutjeska sve bliža pobjedi.

Završeno je u Petrovcu, ostalo je 1:1. Još pola sata na Starom aerodromu, Sutjeska čuva vođstvo, ali “romantičari” pokušavaju da izjednače.

46′- Nastavljen je meč Titograda i Sutjeske. U Petrovcu je i dalje rezultat iz prvog poluvremena, 1:1. Do završetka ima još 15 minuta.

Na poluvremenu u duelu Titograda i Sutjeske, Nikšićani vode golom Jankovića iz penala. Pola sata prije kraja meča pod Malim brdom, i dalje je 1:1.

26′-GOOLLLL! Precizan je sa 11 metara Janković, Sutjeska vodi na Starom aerodromu.

25′- Penal za Sutjesku, srušen je Kojašević!

Poluvrijeme u Petrovcu, rezultat je 1:1. Nakon 17 minuta u duelu Titograda i Sutjeske nema pogodaka.

34′-GOOOLL! Podgorica uzvraća, 1:1 u Petrovcu. Čelebić je dao prvi gol za ekipu iz predrađa glavog grada u eliti.

1′- Krenuo je i derbi na Starom aerodromu, okršaj šampiona Sutjeske i OFK Titograda.

22′- GOOOOLL! Pogodak pod Malim brdom, prednost Petrovca protiv Podgorice. Strijelac je Kopitović.

1′- Počela je utakmica između Petrovca i Podgorice,ekipe koja je pod imenom Mladost Lješkopolje proljetos prvi put ušla u elitno društvo crnogorskog klupskog fudbala.

Grbalj i Iskra odigrali su sjajan meč na početku sezone u Radanovićima. Činilo se da tim iz Danilovgrada ide ka sigurnoj pobjedi jer je vodio 2:0 do 83. minuta, a onda je za tri minuta Grbalj izjednačio preko Đorđevića i Zečevića. Ipak, iskusni Miroje Jovanović je u prvom minutu sudijske nadoknade donio Iskri tri boda. U drugom meču popodnevnog programa nije bilo golova u duelu povratniku u elitu Koma i Zete.

90′-GOOOOLLLLL! Kakav finiš u Radanovićima, Miroje Jovanović vraća prednost Iskri i dovodi je na ivicu pobjede!

86′-GOLLLLL! Veliki povratak Grbalj, gol Zečevića za izjednačenje.

83′-GOLLLL! Malo nade za Grbalj, pogodak Đorđevića za 1:2.

53′-GOOOLLL! 0:2 u Radanovićima. Drugi gol za Iskru dao je Obradović.

46′- Nastavljene su uvodne dvije utakmice nove sezone u domaćem šampionatu.

Poluvrijeme na dvije utakmice. Jedan gol je postignut i to Maleševića za prednosti Iskre na terenu Grblja. Pogodaka nema na meču između Koma i Zete.

29′-GOOOLL! Prvi pogodak u novoj sezoni dao je Luka Malešević za vođstvo Iskre u Radanovićima.

15′- Bez pogodaka u uvodnih 15 minuta.

1′- Počeli su mečevi na Zlatici i u Radanovićima, a samim tim startovala je nova sezona u crnogorskom fudbalu.

Dva meča igraju se danas u popodnevnom terminu, a sastaće se Kom i Zeta, odnosno Grbalj i Iskra. Od 20 sati na teren će istrčati fudbaleri Petrovca i Podgorice, dok će subotnji program pod novim reflektorima na Starom aerodromu zaključiti OFK Titograd i branilac titule Sutjeska.

Budućnost će zbog dugog puta sa revanša drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Zarje svoj meč prve runde sa Rudarom odigrati u ponedjeljak od 19 sati na stadionu OFK Titograda.

Mojsije
Mojsije

Blijeda igra Sutjeske.Neke stvari se ponavljaju iz prethodnik utakmica.Sa takvom igrom se ne moze u Evropu.