Lion preživio ukrajinsku zimu, spektakl u Amsterdamu

Fudbaleri Liona remizirali su na terenu Šahtjora 1:1 i plasirali se u osminu finala Lige šampiona.

Vodila je domaća ekipa golom Žuniora Moraeša, ali je u nastavku Nabil Fekir efektnim pogotkom krunisao inicijativu “lavova”.

Sjajan meč odigrali su Ajaks i Bajern. Bilo je 3:3 u Amsterdamu. Nakon 1:0 za Bavarce, Tadić je sa dva gola kreirao preokret, ali je onda gostujući tim uradio isto.

U završnici je Taljafiko postavio konačnih 3:3, ali je Bajern sačuvao prvo mjesto pred nokaut fazu.

Siti je sa dva prelijepa gola Sanea savladao Hofennhajm, dok je Valensija bila bolja od Mančester junajteda.

Jang Bojs je predvođen dvostrukim strijelcem Oroom zaustavio Juventus i na lijep način se oprostio od Lige šampiona.

Žrijeb za osminu finala je u ponedjeljak.

GRUPA E

Ajaks – Bajern 3:3
Tadić 61, 82, Taljafiko 90. – Levandovski 13, 87, Koman 90.

Benfika – AEK 1:0
Grimaldo 88.

Tabela: Bajern 14,  Ajaks 12,  Benfika 7,  AEK 0.

GRUPA F

Mančester siti – Hofenhajm 2:1
Sane 45,61. – Kramarić 16.

Šahtjor – Lion 1:1
Moraeš 22. – Fekir 65.

Tabela: Siti 13,  Lion 8,  Šahtjor 6,  Hofenhajm 3.

GRUPA H

Jang Bojs –  Juventus 2:1
Oro 28,68. – Dibala 80.

Valensija – Mančester junajted 2:1
Soler 17, Džons (a.g) 47. – Rašford 87.

Tabela: Juventus 12,  Junajted 10,  Valensija 8,  Jang Bojs 4.

TOK UTAKMICA:

90+3′-GOOOLL! Nikolas Taljafiko za 3:3. Sjajan meč Ajaksa i Bajerna.

90′-GOOOLL! Kingsli Koman za preokret Bajerna u Amsterdamu.

88′-GOOOLL! Majstorija Aleksa Grimalda iz slobodnjaka. Vodi Benfika 1:0.

87′-GOOOLL! Pogodak Markosa Rašforda. Smanuje Junajted na 2:1 u Valensiji.

88′-GOOOLLL! Levandovski takođe iz penala. Sada je 2:2 u Amsterdamu, trenutno je Bajern na liderskoj poziciji.

82′-GOOOLLL! Dušan Tadić iz penala za preokret Ajaksa. Tim iz Amsterdama je pred pobjedom, koja bi mu donijela prvo mjesto u grupi.

80′-GOOOLL! Juve se vraća u igru. Povratna lopta Ronalda i bomba Dibale sa 20 metara.

75′ – Ostaje i Bajern sa deset fudbalera. Nogom u glavu je neoprezno Miler startovao na Taljafika i dobio crveni karton.

68′-GOOOLLL! Oro je noćna mora Juventusa. Drugi gol napadača Jang Bojsa za 2:0.

67′- Ostaje Ajaks sa desetoricom. Krvnički start Vebera na Gorecku, zbog kojeg je opravdano isključen.

65′-GOOOLL! Efektan pogodak Nabila Fekira. Izjednačio je Lion u Ukrajini i sada ima rezultat za plasman dalje.

61′-GOOOOLL! Sjajna akcija Sitija, asistencija Sterlinga i drugi gol Liroja Sanea za preokret “građana”.

61′-GOOOLL! Pogodak Dušana Tadića, kojim je Ajaks izjednačio protiv Bajerna.

47′-GOOOLL! Autogol Fila Džonsa za 2:0 za Valensiju. U pokušaju da interveniše ispred Bačuaija, poslao je loptu u svoju mrežu.

46′- Nastavljeni su susreti posljednjeg kola grupne faze Lige šampiona.

Poluvrijeme na šest stadiona. U najvažnijoj utakmici večeri, Šahtjor vodi protiv Liona 1:0 i ima rezultat za osminu finala.

45′-GOOOLL! Kakav gol Sanea. Sjajno izveden slobodan udarac sa 25 metara i pogodak. Konačno je Siti krunisao inicijativu tokom koje je okvir gola dva puta spašavao Hofenhajm. 1:1 na “Etihadu”.

28′-GOOOLL! Poslije nekoliko promašaja Ronalda stigla je kazna. Oro je dao gol iz penala za Jang Bojs. Prethodno je jedanaesterac skrivio Aleks Sandro.

22′-GOOOOLL! Vodi Šahtjor protiv Liona. Žunior Moraeš je pogodio i sada ukrajinski tim ima rezultat za plasman u osminu finala.

17′-GOOOLL! Lijep gol mladog Solera za prednost Valensije protiv Mančester junajteda.

16′-GOOOLL! Kramarić iz penala. Hofenhajm je utišao navijače Sitija.

13′-GOOOL! Robert Levandovski izbjegao je ofsajd i rutinski doveo Bajern u vođstvo u Amsterdamu.

1′-Počele su utakmice.

Uoči večerašnjih utakmica ostala je još jedna karta za osminu finala o kojoj će u direktnom meču odlučivati Šahtjor i Lion.

Računica je jasna, domaćem timu potrebna je pobjeda, dok bi francuska ekipa i sa remijem prošla dalje.

Ajaks i Bajern igraće za prvo mjesto u grupi E, s tim da Bavarcima odgovara i neriješen rezultat.

Sitiju je dovoljan bod da bi bio prvi, ako Lion slavi na terenu Šahtjora.

U grupi H, Juventusu treba pobjeda na Jang Bojsom, kako bi osigurao prvu poziciju, ako Mančester junajted savlada Valensiju.