Sjajni Raičković pogurao šampiona, Sutjeska osvojila Trešnjicu

Fudbaleri Budućnosti zadržali su pet bodova prednosti u odnosu na Dečić nakon mečeva 14. runde crnogorskog šampionata.

Aktuelni prvak, teže od očekivanog, izašao je na kraj sa Petrovcem – 2:1.

Divanović je goste doveo u vođstvo, a onda je na scenu stupio Raičković.

Reprezentativac naše države je spektakularnim lobom izjednačio rezultat, a potom asistirao Vujačiću za pobjedonosni gol.

Dečić je ubjedljivo porazio Rudar u Pljevljima. Bilo je 3:0 za Tuzane, pogocima Đoljaja, Vuljaja i Rudovića.

Sutjeska je na debiju novog trenera Radovića slavila na Trešnjici protiv Zete 1:0.

Junak Nikšićana bio je Osmajić.

Iskra i Titograd su odigrali 1:1, dok su u susretu Jezera i Podgorice mreže mirovale.

Rezultati:

Rudar – Dečić 0:3 (Đoljaj 57′, Vuljaj 66′, Rudović 90′)
Jezero – Podgorica 0:0
Iskra – Titograd 1:1 (Petrović 35′ – Novović 61′)
Zeta – Sutjeska 0:1 (Osmajić 37′)
Budućnost – Petrovac 2:1 (Raičković 62′, Vujačić 84′ – Divanović 41)

tok mečeva:

84′ GOOOL! Vodi Budućnost, preokret na stadionu pod Goricom. Nakon ubacivanja Raičkovića, Aleksandar Vujačić je glavom pospremio loptu u mrežu Petrovčana.

62′ GOOOOL! Kakav pogodak reprezentativca Miloša Raičkovića. Vezista “plavih” lobovao je golmana gostiju Vidoja Popovića i izjednačio na 1:1.

Kraj na Trešnjici, uspješan debi Miljana Radovića. Sutjeska je dobila Zetu 1:0 pogotkom Osmajića. Završen je i duel u Danilovgradu, Iskra i Titograd su podijelili plijen (1:1).

61′ GOOL! Izjednačenje u Danilovgradu. Ivan Novović je matirao golmana Iskre za 1:1.

1′ počeo je i susret na stadionu pod Goricom.

90′ bez pobjednika u Beranama. Jezero – Podgorica 0:0. Poluvrijeme na ostala dva duela.

35′ GOL nakon sjajne akcije Iskre. Zoran Petrović je strijelac.

37′ GOL! Osmajić je pogodio za vođstvo Sutjeske na Trešnjici.

90′ Kraj u Pljevljima, nova pobjeda Dečića koji ni poslije 14. kola ne zna za poraz. Sada Tuzani sanjaju kiks Budućnost od 16 sati, a došli su na -2 od Podgoričana. Golova nema nakon 45 minuta na meču Jezero – Podgorica.

90+2′ GOOL! Adrijan Rudović za ubjedljivih 3:0 u Pljevljima. Ples Dečića u teškim uslovima za igru.

66′ GOL! Vuljaj i u ovom meču daje gol. Dečić vodi 2:0 i ide ka novoj pobjedi. Tuzani čuvaju oreol nepobjedivosti.

57′ GOL! Dečić vodi u Pljevljima. Đoljaj je bio strijelac, samo dva minuta nakon velike šanse za domaće!

46′ Nastavljen je duel Rudara i Dečića.

45′ Poluvrijeme u Pljevljima. Bilo je šansi, ali ne i golova.

25′ Još nema golova po snijegu u Pljevljima.

Poslije reprezentativne pauze biće zanimljivo vidjeti u kakvoj formi timovi čekaju nastavak.

Dosta je situacija neobična, pošto je Budućnost recimo bila bez velikog broja reprezentativaca, Sutjeska dobila novog trenera, u Rudaru još nema plata, u Petrovcu uz finansijske javili se i problemi zbog Kovida-19.

Radosav72
Radosav72

Je li ovo snijeg na stadion?

Brankokockica

I meni je to vise privuklo pažnju od utakmice same ! Jeli ovo današnja slika ili iz arhiva hehe !!!