Fudbal Liga šampiona

Dortmund i Porto u prednosti, Juve sačuvao nadu

Fudbaleri Porta i Dortmunda ostvarili su pobjede večeras u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Portugalci su 80 minuta dominirali mečom protiv Juventusa, vodili 2:0, ali je u finišu torinski klub se vratio u život.

Prvo je Kijeza nakon odlične akcije Rabioa smanjio minus, a onda u nadoknadi nije sviran očigledan penal nad Ronaldom.

Sevilja je u sedmom minutu povela protiv Dortmunda, međutim gosti su do odmora preokrenuli uz dvagola Halanda.

Na kraju je De Jong vratio kakvu takvu nadu domaćima pred revanš.

LIGA ŠAMPIONA, 1/8 FINALA

PORTO – JUVENTUS 2:1 (Taremi 2′, Marega 46′ – Kijeza82′)

SEVILJA – BORUSIJA D. 2:3 (Suso 7′,  De Jong 85′ – Daud 19′, Haland 27′, 43′)

Tok mečeva:

kraj mečeva!

84′ Sevilja je preko De Jonga postigla gol i smanjila zaostatak.

82′ Rabio je odlično prošao pronašao Kijezu koji je uz malo sreće da izuzetno važan gol za Juventus. Torinski sastav 80 minuta nije stvorio ni šansu, ali je našao put do gola.

46′ Novi šok za Juventus. Marega na startu nastavka.

To je to za prva poluvremena. Juventus je u problemu, baš kao i Sevilja. Dortmund leti ka četvrtfinalu, a Haland nosi “milionere”.

43′ Novi gol Haland. Dortmund igra na kontranapade i koristi ih sjajno. Sada je loptu povukao Rojs, našao Halanda koji nije pogriješio.

27′ Sjajan gol Dortmunda za preokret. Prvo trk Halanda, pa onda dupli pas sa Sančom za 1:2.

19′ Dortmund je poravnao, sjajni Haland je započeo akciju, a golčinu je postigao Daud sa 20 metara.

7′ Vodi i Sevilja! Suso uz dosta sreće, nakon devijacije, 1:0.

2′ Nestvarna greška Bentakura, poglionio je gol Portu, a srećni strijelac je Taremi.

Najava:

“Stara dama” sve više zaostaje u Seriji A, pa će u elitnom takmičenju pokušati da ode što dalje.

Predvođeni Kristijanom Ronaldom pokušaće da na tlu Portugala naprave korak ka četvrtfinalu.

“Igramo važnu utakmicu protiv jake ekipe. Nadam se da će to biti početak našeg dugog puta do finala. Poštujemo protivnika, ali smo 100 odsto fokusirani na naš cilj”, rekao je Ronaldo.

Zanimljiva borba očekuje se u odmjeravanju snaga između Sevilje i Borusije Dortmund.

“Borusija ima vrhunske igrače u svim linijama, ali to nimalo ne umanjuje naš entuzijazam i ambicije. Želimo da pobjeđujemo tako dobre timove kao što je Borusija. Ovo nam je najveća utakmica u dosadašnjem toku sezone”, istakao je u najavi meča trener Sevilje Đulen Lopetegi.