Fudbal Telekom Prva liga

Budućnost jesenji prvak, Sutjeska samo do boda na Starom aerodromu

Fudbaleri Budućnosti dočekaće drugi dio sezone kao lideri crnogorskog šampionata sa najmanje pet bodova prednosti u odnosu na Sutjesku. U posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva “plavi” su pobijedili Rudar 2:0, a imaju i meč manje koji će u nedjelju odigrati u Radanovićima.

Težak posao imali su izabranici Mladena Milinkovića pod Goricom. Rudar je pružio jak otpor, a dvije velike šanse imali su Vujačić i Vuković.

Budućnost je do prednosti mogla u 65. minutu, ali je Katlak odbranio šut iz penala Drašku Božoviću.

Ipak, desetak minuta kasnije Petar Grbić probio je bedem Pljevljaka, da bi u sudijskoj nadoknadi uspjeh domaćih ovjerio Mihailo Perović.

Budućnost u nedjelju gostuje Grblju, u ranije odloženom meču prvenstva i ima šansu da u slučaju pobjede sa osam bodova prednosti u odnosu na Sutjesku dočeka nastavak borbe za bodove na proljeće.

Sutjeska je bila na ivici poraza na Starom aerodromu, ali je uspjela da osvoji bod.

Domaći su poveli pogotkom Miličkovića u 25 minutu, dok je Stefan Nikolić u 77. krunisao inicijativu zvaničnog prvaka države.

Na vrhu tabele Budućnost ima 41 bod Sutjeska je osvojila 36, Iskra 32, Zeta ima 28, Podgorica 26, OFK Titograd 22, Rudar 21, Kom je na 19, Petrovac ima 18, a Grbalj nakon današnje pobjede 13 bodova.

TELEKOM PRVA LIGA, 19. KOLO

KOM – ZETA 1:0
Popović 52.

GRBALJ – ISKRA 3:1
Đorđević 11,Macanović 39, Račić 72. – Vuković 68.

tok mečeva:

90′-GOOOLL! Mihailo Perović ovjerio je pobjedu Budućnosti.

85′- Zicer za Vukovića, brani Dragojević, Rudar propušta veliku šansu za izjednačenje.

84′- Mihailo Perović mijenja strijelca gola Grbića. Finiš meča, domaćin je blizu pobjede.

76′-GOOLL! Pogodak Petra Grbića, probila je Budućnost bedem Rudara i povela 1:0.

69′- Amar Kaltak brani udarac Draška Božovića sa 11 metara, ostaje 0:0.

69′- Kašćelan je rukom zaustavio šut jednog igrača Budućnosti i skrivio penal.

46′- Nastavljena je utakmica pod Goricom.

Nije bilo golova u prvom dijelu meča između Budućnosti i Rudara. Domaći su više napadali, ali malo je nedostajalo da povedu Pljevljaci jer je Vule Vujačić promašio cijelu loptu u zicer poziciji u posljednjem minutu.

25′- Budućnost je bolja, ali zasad nema golova.

1′- Počeo je susret Budućnosti i Rudara pod Goricom.

Završen je susret Titograda i Sutjeske neriješenim rezultatom 1:1. Budućnost je i zvanično jesenji prvak sa dva boda više od Sutjeske, ali i dva meča manje, protiv Rudara danas u Podgorici i na gostovanju Grblju u nedjelju, pa ima šansu da sa velikom prednošću na vrhu dočeka drugi dio sezone.

77′-GOOOLL! Sutjeska je krunisala inicijativu, Stefan Nikolić je strijelac za 1:1.

70′- Sutjeska napada po snažnom vjetru, bilo je i prilika pred golom Titograda, ali je i dalje na snazi rezultat iz prvog dijela.

46′- Nastavljen je derbi posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva.

Poluvrijeme na Starom aerodromu. Domaći tim vodi golom Miličkovića protiv šampiona.

25′- GOOLL! Prednost za Titograd protiv Sutjeske. U gužvi pred golom Giljena pogodio je Miličković.

1′- Počela je utakmica na Starom aerodromu.

Grbalj je iznenađujuće savladao Iskru sa 3:1, Petrovac i Podgorica podijelili su bodove 1:1, dok je Kom pobijedio Zetu 1:0.

Glavni kandidati za najviši plasman tokom kasnog popodneva odigraće svoje utakmice.

Sutjeska će gostovati na Starom aerodromu, dok će kolo od 17 sati zaključiti Budućnost i Rudar.

Prč
Prč

Ajmo plavi da iskoristimo i ovaj rezultat titograda i sutjeske

Micko
Micko

90 min Sutjeskaorganizuje igru preko Nedica i Bubanje koji koljenima vode loptu… Cetkovic Kojasevic nula prekrizena…. Fizicka sprema igraca Sutjeske u crveno…

The Vojvoda
The Vojvoda

Dešava se

Ipa se sipa
Ipa se sipa

Nema tu energije vise.Jovovići kupite im akumulatore da se pripune te holivudske zvijezde