Fudbal Telekom prva liga, 6. kolo

Podgorici bod na Trešnjici, Sutjeska odoljela Dečiću, Budućnost osvojila Pljevlja

Fudbaleri Podgorice lideri su crnogorskog fudbalskog šampionata i nakon utakmica šeste runde.

Izabranici Milorada Pekovića remizirali su na Trešnjici sa Zetom 1:1.

Gosti, koji su od finiša prvog dijela igrali sa desetoricom zbog isključenja Suzukija, poveli golom Vujovića sa bijele tačke u 71. minutu.

Izjednačenje i bod Golubovčanima donio je rezervista Jamoa četiri minuta prije kraja meča.

Budućnost je sa 2:1 slavila u Pljevljima, što je prvi uspjeh Podgoričana na strani ove sezone.

Moraitis i Raičković postarali su se da “plavi” steknu opipljivu prednost, koju je samo prepolovio Striković.

U drugom dijelu Grbić nije iskoristio penal, da bi nešto kasnije zaradio crveni karton zbog udaranja Golubovića.

Dečić i Sutjeska igrali su neriješeno 1:1. Domaći su poveli golom Vuljaja, a konačan ishod postavio je Ćetković.

Iskra je minimalcem savladala Petrovac, a presudio je autogol Medigovića u 79. minutu.

U subotu je Jezero savladalo OFK Titograd 1:0.

Tok utakmica:

Minimalan trijumf Iskre u Danilovgradu, dok pobjednika nije bilo u susretu Dečića i Sutjeske…

42.minut – Crveki karton na Trešnjici. Podgorica će u nastavku meča protiv Zete igrati sa desetoricom, isključen je Suzuki.

79.minut – GOOOL! Uz dosta sreće Iskra dolazi u vođstvo protiv Petrovca, Medigović je dao autogol.

53.minut – GOOOL! Izjednačila je Sutjeska, Ćetković je matirao Velimirovića.

Poluvrijeme: Dečić ima minimalnu zalahu protiv Sutjeske, dok u Danilovgradu mreže miruju…

Kraj u Pljevljima, Budućnost je savladala Rudar sa 2:1 i upisala prvi trijumf na gostovanjima ove sezone.

77.minut – Crveni karton za Grbića, zbog namjernog udaranja Golubovića.

19.minut – GOOOOL! Promjena rezultata i u Tuzima, Dečić je poveo protiv Sutjeske. Strijelac Vuljaj, njegov četvrti pogodak u sezoni.

56.minut – Grbić je propustio priliku da Budućnosti donese vođstvo od 3:1. Ofanzivac “plavih” nije iskoristio penal, tačnije Helić je pročitao njegov udarac. Golman Rudara je potom zaustavio i pokušaj Ivanovića nakon odbitka.

1.minut – Počeli su i mečevi u Tuzima i Danilovgradu…

Poluvrijeme: Veoma uzbudljivo prvo poluvrijeme u Pljevljima, Budućnost na odmor ide sa minimalnom prednošću.

45+1.minut – GOOOOL! Uzvraća Rudar, Striković je glavom matirao Dragojevića. Ubojiti centarfor Pljevljaka krunisao je asistenciju Zečevića.

44.minut – GOOOL! Branilac titule je duplirao vođstvo na stadionu pod Golubinjom. Upisao se Raičković udarcem sa ivice šesnaesterca. Prethodno je veliki posao napravio Bojović, prodorom po lijevom boku, nakon čega je Moraitis propustio loptu koja je došla kao poručena Raičkoviću.

35.minut – Period bolje igre Rudara, ali domaći to ne naplaćuju izjednčaenjem. Šanse su propustili Kašćelan, pa Talović.

24.minut – GOOOOL! Vodi Budućnost. Moraitis je glavom zatresao mrežu Pljevljaka, nakon sjajnog centaršuta Grbića.

12.minut – Prečku pogađa Ivanović. Ofanzivac Budućnosti gađao je iz slobodnjaka sa nekih 20-tak metara, Helić je pogledom pratio let lopte, ali na sreću domaćih zatresao se okvir gola.

4.minut – Prvi pokušaj imao je aktuelni šampion. Snažan udarac Terzića ukrotio je golman Rudara Helić.

1.minut – Počeo je susret u Pljevljima.

Najava kola:

Program od 17 sati na stadionu “pod Golubinjom” otvaraju Rudar i Budućnost. Pljevljaci meč dočekuju nakon dva poraza i saznanja da je stiglo ambiciozno rukovodstvo, dok su “plavi” umorni nakon ispadanja iz Evrope.

Iskra je poslije startne pobjede u prvenstvu na prethodne četiri utakmice upisala tri remija i poraz, tako da se trijumf protiv Petrovca podrazumijeva. Ali i “nebeskoplavi” su pod moranjem, jer još nijesu slavili u sezoni 2020/21 dva remija, dva poraza.

Derbi nas čeka u Tuzima, neporaženi Dečić (tri pobjede, dva remija) koji je primio samo jedan gol igra protiv prošlogišnjeg vicešampiona Sutjeske i to će biti veliki ispit i za jedne i za druge.

Zanimljivo će biti i u Golubovcima – probuđena Zeta, koja je vezala dvije pobjede, dočekuje aktuelnog lidera Podgoricu, ekipu koja igra najbolji fudbal na početku nove takmičarske sezone.

U prvom susretu 6. runde Jezero je bilo bolje od OFK Titograda 1:0.

Marko
Marko

Je li neko gledao ovu precku buducnosti u 12min?? Koliko lopta predje? Metar?

Demokrata
Demokrata

Kako stvari stoje od početka utakmice domaćin FK Dečić bolje igra od Sutjeske ⚽️

Lolo
Lolo

Evo Grbic jos jedan nesportski potez pa dokle vise covjece.Ima li kluba da ovo sankcionise,kapitensku traku mu obavezno uzeti i smijeniti sa mejsta dir mladjih kategorija pa kako on moze sa ovakvim ponasanjem biti uzor i primjer mladima.Terzicu kapitenska mlad momak a primjer svima

Dgra
Dgra

Super, u pravu si. Ajd sad čestitaj pobjedu momcima na teškom gostovanju.

Lolo
Lolo

Volim Buducnost ali mi nije jasno da se ne pokrene postupak protiv Grbica zbog nesportskog poteza na utakmicai protiv Sarajeva (pljuvanje igraca)