Fudbal Telekom Prva liga

Sutjeska zastala u Radanovićima, Rudar raspucan u Petrovcu

Fudbaleri Sutjeske remizirali su na gostovanju Grblju 1:1 u utakmici 18. kola crnogorskog šampionata.

Nikšićani su poveli preko Markovića u 51. minutu, ali nedugo zatim Đorđević je izjednačio i postavio konačan ishod.

Rudar je bio ubjedljiv protiv Petrovca. Pljevljaci su slavili sa 4:1, a poslije prvog poluvremena imali su dva gola prednosti zahvaljujući Krasiću i Rackoviću.

Kopitović je smanjio početkom nastavka, ali je u finišu Rudar zapečatio sudbinu domaćih. Prvo Vujačić nakon kontranapada, a potom je Rajović pogodio sopstvenu mrežu.

Vukčević je donio trijumf Zeti nad Titogradom (1:0), dok je meč Koma i Podgorice okončan neriješeno 1:1.

Od 19 sati na programu je derbi kola između Budućnosti i Iskre.

CFL, 18. kolo, rezultati:

ZETA – OFK TITOGRAD 1:0 /Vukčević 74/
GRBALJ – SUTJESKA 1:1 /Đorđević 54 – Marković 51/
PETROVAC – RUDAR 1:4 /Kopitović 55 – Krasić 22 p., Racković 40, Vujačić 85, Rajović ag. 89/
KOM – PODGORICA 1:1 /Vujović 4 – Kordić 70/
BUDUĆNOST – ISKRA (19)

UŽIVO:

89′-GOOOL! Ponovo radost igrača Rudara, autogol Rajovića.

85′-GOOOL! Vujačić rješava pitanje pobjednika na stadionu pod Malim brdom. Rudar ima ogromnih 3:1.

74′-GOOOL! Trese se mreža i na Trešnjici, prvi put danas. Zeta vodi protiv Titograda, upisao se Vukčević.

70′-GOOOL! Podgorica poravnava na Zlatici. Rezervista Kordić je nakon odbitka matirao Novovića, koji je prethodno odbranio šut Vujnovića.

54′-GOOOL! Brza reakcija Grblja, već je 1:1 u Radanovićima, strijelac Đorđević.

51′-GOOOL! Sutjeska je u prednosti. Marković je pogodio mrežu Grblja.

Poluvrijeme: Tri gola na četiri utakmice 18. kola. Rudar i Kom na odmor odlaze najzadovoljniji.

40′-GOOLL! Rudar ima 2:0 u Petrovcu, strijelac je Racković.

22′-GOOLL! Marko Krasić iz penala za prednost Rudara u Petrovcu.

4′-GOOLL! Pogodak Gorana Vujovića, Kom vodi protiv Podgorice.

1′-Počele su četiri utakmice 18. kola domaćeg prvenstva.

Tabela: Budućnost 35 (-1), Sutjeska 34, Iskra 32, Zeta 25, Podgorica 24, OFK Titograd 21, Rudar 18, Petrovac 17, Kom 15, Grbalj 9 (-1).

U derbiju ove prvenstvene runde sastaće se Budućnost i Iskra, a meč pod Goricom zaključiće kolo od 19 sati.

U popodnevnom terminu od 13 sati, šampion Sutjeska će poslije poraza od Budućnosti u derbiju kraj Bistrice pokušati da na terenu posljednjeplasiranog Grblja vrati se dobrim rezultatima.

Zeta i OFK Titograd sastaće se u Golubovcima, Kom je domaćin Podgorici, a Petrovac Rudaru.

Шабан
Шабан

Браво Ђорђевићу само трпај

Borisv
Borisv

Ajde Peco dosta je bilo,zreo si za penziju.