Fudbal Šampionat se nastavlja

Sutjeska sačuvala plus 11 nakon derbija, osam golova u Tuzima

Šest golova u Podgorici i remi u najvećem derbiju crnogorskog fudbala – Budućnost i Sutjeska su odigrali 3:3, pa Nikšićani i dalje imaju 11 bodova više na prvom mjestu.

Lider je imao 2:0 i 3:2 pod Goricom, ali aktuelni šampion je pokazao karakter – remi su mu donijeli Raičković, dvostruki strijelac iz penala, te Ražnatović.

Strijelci za Sutjesku su bili Jovović, Eraković i Bubanja.

A čak osam pogodaka je viđeno u Tuzima, i to uz mnogo preokreta – nije bilo pobjednika (4:4) meču Dečića i Petrovca.

Igralo se još u Pjevljima, gdje je Podgorica vezala treći trijumf – 1:0. Donio joj ga je Muharemović.

Rezultati:

Budućnost – Sutjeska 3:3

Raičković (penal) 30, 45+3 (penal), Ražnatović 83 – Jovović 19, Eraković 22, Bubanja 81.

Dečić – Petrovac 4:4

Vuljaj 47, 77, Božović 51, Camaj 83 – Osmanović 24, Miličković 53, 67, Divanović 89.

Rudar – Podgorica 0:1

Muhamerović 67.

Iskra – Mornar (prekinuto zbog kiše nakon pola sata)

Jezero – Zeta – odloženo

Tok mečeva:

Kraj meča pod Goricom – Budućnost i Sutjeska su odigrali neriješeno – 3:3.

83′ GOL pod Goricom. Samo što je krenula s centra Budućnost je izjednačila preko Ražnatovića – 3:3.

81′ GOL, opet vodi Sutjeska – 3:2. Mrežu Budućnosti je zatresao Bubanja glavom poslije kornera.

70′ Budućnost je ostala s desetoricom na terenu nakon drugog žutog kartona Adžića.

Počelo je drugo poluvrijeme pod Goricom.

Završen je meč u Tuzima, u goleadi (4:4) Dečić i Petrovac su podijelili bodove.

Poluvrijeme pod Goricom: Budućnost – Sutjeska 2:2.

45+3 GOL Budućnost je izjednačila, opet iz penala, opet Raičković, Skrivio ga je Giljen koji se poigravao, a onda udario Petrovića.

89′ GOL Deveti u Tuzima, ponovo u mreži domaćina. Petrovac je pogotkom Divanovića poravnao na 4:4.

83′ GOL Sada je pogodio Camaj, Dečić vodi 4:3 protiv Petrovca – kakav meč u Tuzima…

77′ GOL  Dečič je izjednačio preko Vuljaja – 3:3 protiv Petrovca.

30′ GOL, smanjila je Budućnost na 2:1 u duelu sa Sutjeskom. Pogodio je Raičković iz penala koji je iznudio Đukanović.

67′ GOL – peti u Tuzima, treći u mreži domaćina. Petrovac vodi 3:2, drugi put je mrežu zatresao Miličković.

22′ GOL – Sutjeska već vodi 2:0 protiv Budućnosti. Odličan kontranapad je u gol pretvorio Eraković.

19′ GOL pod Goricom – vodi Sutjeska, mrežu Budućnosti je zatresao Jovović.

53′ GOL Petrovca, 2:2 u Tuzima. Mrežu domaćina je zatresao Miličković.

51′ GOL, opet ga je postigao Dečić, koji sada vodi 2:1 protiv Petrovca. Strijelac je Božović.

47′ GOL u Tuzima, Dečić je golom Vuljaja poravnao u duelu sa Petrovcem.

Počeo je meč između Budućnosti i Sutjeske.

Poluvrijeme u Tuzima – Petrovac vodi protiv Dečića pogotkom Osmanovića.

24′ Šok u Tuzima. Gol za Petrovac, gosti imaju prednost u meču sa Dečićem. Osmanović strijelac.

1′ Igra se trenutno samo u Tuzima, Dečić je dočekao Petrovac.

90′ Gotovo u Pljevljima, pobjeda Podgorice.

31′ Prekid u Danilovgradu. Jak pljusak natjerao je sudiju da igrače pošalje u svlačionicu.

67′ GOL u Pljevljima. Vodi Podgorica. Muhamerović je strijelac!

1′ Počeo i duel u Danilovgradu.

35′ Nema golova u Pljevjima

Tragična smrt fudbalera Jezera Mirze Đurđevića uticala je da ovo kolo u neku ruku bude igrano i u njegovu čast.

Zbog toga je odgođen meč između Jezera i Zete.

Od ostalih mečeva izdvaja se klasik između Budućnosti i Sutjeske.