Fudbal CFL

Podgorica i Dečić sjajnim igrama čuvaju vrh tabele

Podgorica je zadržala prvo mjesto u Telekom fudbalskoj ligi i nakon petog kola.

Tim Milorada Pekovića je golom Šalete Kordića pobijedio Jezero.

Ekipa iz Donje Gorice na vrhu ima 13 bodova, dva manje od Dečića, koji je bio ubjedljiv protiv Rudara, 4:1.

Fantastičan meč odigrala je ekipa Edisa Mulalića.

Viđena su dva fantastična gola, Rudović iz slobodnog udarca i Vuljaj nakon nevjerovatne akcije sa Rudovićem.

Vuljaj je postigao dva gola, a strijelac je bio i Camaj.

Počasni gol za Rudar djelo je Merdovića.

Zeta je bila od Sutjeske u Nikšiću 2:0.

Nikšićanima je to drugi poraz u prvenstvu.

DEČIĆ – RUDAR 4:1

(Camaj 10′, Vuljaj 37′, 58′, Rudović 43′ – Merdović 86′)

Tok utakmica:

86. minut – Merdović postiže počasni gol protiv Dečića u Tuzima, 4:1.

73. minut – Iskra preko Bogdana Milića stiže do izjednačenja protiv Titograda.

58. minut  – Dečić je nezaustavljiv! 4:0 protiv Rudara nakon gola na kojem bi pozavidjele i evropske ekipe. Rudović je petom proigrao Vuljaja, a on se sjajno oslobodio čuvara i plasirao u dalji ugao za veliku prednost svoje ekipe.

Kraj na DG Areni. Podgorica je pobijedila Jezero 1:0 golom Kordića i zadržala prvo mjesto na tabeli sa 13 bodova.

42. minut – Fantastična igra Dečića, 3:0 protiv Rudara. Tim iz Tuzi je prvo duplirao prednost preko Đoljaja a zatim je Rudović pogodio sjajno iz slobodnog udarca za veliku prednost i nastavak odličnih igara. Sada je poluvrijeme u Tuzima i na Starom Aerodromu, Titograd – Iskra 1:0, golom Mrvaljevića u finišu poluvremena.

10. minut – Gol u Tuzima, Ilir Camaj donosi prednost Dečiću protiv Rudara. Ekipa Edisa Mulalića nastavlja sa sjajnim igrama.

46. minut – Šaleta Kordić donosi prednost Podgorici protiv Jezera. Kordić je na startu drugog poluvremaena postigao šesti gol u sezoni.

1. minut – Počele su utakmice Titograd – Iskra i Dečić – Rudar.

Kraj u Nikšiću. Zeta je pobijedila Sutjesku 2:0 i nanijela im drugi poraz nakon pet kola. Golove za tim iz Golubovaca postigli su Kođo i Vukčević. Zeta je ostvarila drugi trijumf u sezoni i izjednačila se sa Sutjeskom na tabeli.

Poluvrijeme na meču Podgorice i Jezera, bez golova. Ravnopravan meč na obje strane i bez previše šansi.

56. minut – 2:0 za Zetu! Kođo je pogodio nepuna dva minuta nakon što je Vukčević postigao vodeći gol. Sutjeska u problemu.

54.minut – Gol u Nikšiću, Zeta vodi 1:0! Vukčević je glavom sjajno iskoristio centaršut sa lijeve strane za prednost ekipe Dejana Roganovića.

46. minut – Nastavljeno drugo poluvrijeme u Nikšiću, a počelo i u Glavnom gradu, utakmica Podgorica – Jezero.

Poluvrijeme je u Nikšiću. Nema golova na meču Sutjeske i Zete. Nije bilo previše zanimljivih prilika. Nikšićani su prijetili preko Raičevića, Zeta imala nekoliko polukontri ali bez značajnijih šansi. Božo Marković je zbog povrede napustio igru već u 10. minutu.

30.minut – I dalje bez golova u Nikšiću. Nije bilo ni nekih značajnijih šansi na obje strane.

15. minut – Sjajna šansa  za Sutjesku. Raičević je dobro šutirao glavom nakon centaršuta Bulatovića, ali je Aković još bolje intervenisao.

10.minut – Još uvijek nema golova u Nikšiću, a trener Sutjeske Dragan Radojičić već je morao da izvrši prvu izmjenu. Božo Marković je nakon sudara sa saigračem morao da napusti igru, zamijenio ga je Admir Adrović.

Utakmicama 5. kola nastavlja se Telekom Prva liga.

TELEKOM PRVA LIGA, 5. KOLO

Poslije dvije uzastopne pobjede, Sutjeska će dobru formu pokušati da potvrdi protiv Zete na svom stadionu.

Vodeća Podgorica favorit je protiv Jezera, dok će na Starom aerodromu OFK Titograd dočekati Iskru.

Dečić i Rudar igraće u Tuzima, dok je zbog meča kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Sarajeva, odložen duel Budućnosti u Petrovcu.