Fudbal Liga šampiona

Zvezda ispala iz Evrope, Atletiko potvrdio osminu finala

Fudbaleri Crvene Zvezde eliminisani su sa evrsocene.

Beograđani su poraženi na gostovanju Olimpijakosu 1:0. Tomane u prvom poluvremenu nije iskoristio penal, pogodio je prečku.

Kazna je stigla tri minuta prije kraja kada je El Arabi bio precizan sa bijele tačke, pa je Olimpijakos izborio plasman u Ligu Evrope.

Atletiko Madrid je u posljednjoj večeri Lige šampiona u 2019. pobjedom nad Lokomotivom 2:0 osigurao osminu finala.

Najubjedljiviji je bio Pari sen Žermen 5:0 protiv Galatasraja, dok je u derbiju Bajern sa 3:1 savladao Totenhem.

Rezultati:

Grupa A:
Klub Briž – Real 1:3 (Vanaken 55′ – Rodrigo 53′, Žunior 64′, Modrić 91′)
PSŽ – Galatasaraj 5:0 (Ikardi 33′, Sarabia 35, Nejmar 47′, Mbape 63′, Kavani 84′ p.)

Grupa B:
Bajern – Totenhem 3:1 (Koman 14′, Miler 45′, Kutinjo 64′ – Sesenjon 20′)
Olimpijakos – Zvezda 1:0 (El Arabi 87′)

Grupa C:
Dinamo Zg – M. Siti 1:4
Šahtjor – Atalanta 0:3

Grupa D:
Atletiko – Lokomotiva 2:0 (Feliks 17′ p. Felipe 54′)
Leverkuzen – Juventus 0:2 (Kristijano Ronaldo 75′, Iguain 92′)

tok mečeva:

Kraj!

92′ Juventus iz dva šuta u okvir gola do sigurne pobjede! 0:2 Iguain.

91′ Luka Modrić stavlja tačku na pobjedu Reala u Brižu.

87′ Gol za Olimpijakos sa penala. El Arabi je strijelac gola koji Olimpijakos vodi u Ligu Evrope.

84′ Kavani je realizovao penal i uvećao na 5:0!

75′ Evo gola i u Leverkuzenu. Strijelac je Kristijano Ronaldo.

64′ Kutinjo se upisao u strijelce. Bajern hita ka maksimalnom učinku.

64′ za novo vođstvo Reala. Žunior Vinisijus daje gol.

63′ Pari sen Žermen ne popušta. Mbape 4:0.

54′ Gol broj dva za Atletiko Madrid. Felipe strijelac.

55′ Kakav odgovor domaćih u Belgiji. Vanaken je poravnao za Briž.

53′ Konačno gol u Brižu. Real vodi pogodak Rodriga.

47′ Nejmar golom otvara drugo poluvrijeme. Lijepa dijegonala za 3:0.

45′ Opet vodi Bajern. Miler je postigao gol u posljednjem minutu poluvremena.

43′ Promašila je Zvezda penal. Tomane je imao šansu, ali je nije iskoristio.

35′ Odmah još jedan gol u Parizu. Sarabia 2:0!

33′ Vodi i Pari sen Žermen. Mauro Ikardi upisao se u strijelce.

20′ Rajan Sesenjon je uspio da poravna. 1:1 je u Minhenu.

17′ Atletiko je žestoko krenuo u Madridu i stigao do novog penala. Ovaj je izveo Žoao Feliks i nije pogriješio 1:0!

14′ Prvi gol večeras. Gnabri je odlično prošao i Komanu nije bilo teško da dovede Bajern do prednosti 1:0.

2′ Najveća moguća šansa za Atletiko Madrid, ali Tripije nije iskoristio penal!

1′ Krenulo je.

Nema previše dilema pred večerašnje duele, a Atletiko Madrid želi pobjedu protiv moskovske Lokomotive da potvrdi prolaz dalje bez osvrtanja na meč Leverkuzen – Juventus.

Crvena Zvezda protiv Olimpijakosa bori se za evropsko proljeće, a u istoj grupi derbi igraju Bajern Minhen i Totenhem koji su prošli dalje.

Budimo realni

Камо среће да није ни играла ЛШ кад је оваква.

Mimi
Mimi

Ovo je show,primili 25 golova,imali 11 suteva na go u 6 utakmica,prosjecno 30% posjed lopte i borili se za prolaz. Ovo nidje nema ovo nije ni L od Lige sampiona kad se ovi bore za trece mjesto.

yolo
yolo

Pa bore se za ligu evrope, ne za ligu sampiona, a slazem se da im nije mjesto u ls. Ali onda ne treba da se buni bilo ko ako ce za par godina da se napravi superliga kao evroliga u kosarci, ako nije dozvoljeno da se gubi sa 5,6,7,8:0 onda treba da se igra superliga samo timovi iz liga petice… Više »

Mimi
Mimi

Pa nisu ni za Ligu Evrope. Svi osim njih nesto urade,oni gube po 4,5,6-0 i na srecu oce da prodju kao sto su na srecu prosli i ove i prosle godine sa tri suta na gonu dvije utakmice. Gade mi se kad ih vidim i sad jos vise Deja podrzavam sto je vratio onoga Terzica sa aerodroma.

Minja
Minja

Sto bi rekao cuveni Milojko Pantic klasicna namjestaljka czv olimpijakos. Namjerni penali, prvo jedan, pa slucajno promasen i onda drugi ide odmah. Igra Tri za tri. Sve gola istina i svaka mu cast.

Kakoe
Kakoe

A zasto bi bilo 3 za 3, znas li ti sta znaci uopste 3 za 3 i zasto to postoji, da ti objasnim posto ocigledno pojma nemas. To se igra da bi oba kluba koja se npr bore za opstanak, uzela po 3 boda jer je tako najveca vjerovatnoca da se oba spase, to rade bratski klubovi. Potpuno je suludo… Više »

samo kažem...

Puče srpstvo!!!!

Bnjj
Bnjj

Igrači kao Tomane, Van La Para i Žander postoje i na Balkanu ima ih koliko hoćeš a ovi nesrećnici su preplaćeni

Nije bitno
Nije bitno

Poispadaše svi iz Evrope u istoj noći. 🙂 Dinamo i Zvezda iz Lige Šampiona i ujedno iz Evrope, a Budućnost u košarci iz Evrokupa. Čak i Partizan izgubio u Evrokupu od Lokomotive, iako je prošao dalje. Noć poraza. Doduše jeste Budućnost razbila Galatu u Evrokupu, ali džabe, badava, Pirova pobjeda.