Košarka Evrokup

Budućnost Voli silovita na startu TOP 16 faze, Plavi stotkom ispratili Burg

Košarkaši Budućnosti Voli upisali su ubjedljiv trijumf na startu TOP 16 faze Evrokupa – izabranici Petra Mijovića savladali su Burg u SC Morača rezultatom 108:80.

“Plavi” su prikazali jednu od najboljih partija u sezoni i potpuno zasluženo uknjižili važne bodove u grupi G.

Nakon što su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Budućnost je u drugoj polovini uvodnog kvartala uspjela da se odlijepi i nakon deset minuta igre stekne devet poena viška (26:17).

Burg je napravio seriju od 10:0 početkom drugog perioda i ispostaviće se posljednji put imao prednost u večerašnjem meču.

Budućnost je na poluvremenu vodila 55:41, a razlika je porasla na +18 do isteka treće četvrtine (84:66).

Sastav Save Vučevića imao je velike propuste u odbrani, što su domaći nastavili da koriste i tokom posljednje dionice. Na kraju, više nego ubjedljivih 108:80.

U najefikasnijoj utakmici “plavih” ove sezone izdvojili su se Nikola Ivanović sa 17 poena i sedam asistencija, Vili Rid dodao je 16, Amedeo Dela Vale 15, a Melvin Edžim 14 uz osam skokova.

Na visini zadatka bio je i Džastin Kobs sa osam poena i čak deset asistencija.

Kod Burga je odskočio Danilo Anđušić sa 17.

Budućnost Voli u narednom kolu gostuje Cedevita-Olimpiji.

ANTI
ANTI

Mora mnogo bolje u odbrani mnogo sinoc nam je sve uslo svaka cast na tome,ali necu moci vazda tako!
Al bitno je da je velika razlika jer moguce da ce razlika odlucivati..
Jer sa dvije pobjede nam Cedevitom smo u top 8!!!!

Moguće JE LI!!!

Kad Budućnost krene šut… šta da vam pričam…. pitajte Burž ili CSKA!! Ovaj Mijović je košarkaški ludak on je toliko dobar stručnjak da sam se do sad jedno 357809742567 puta pitao dje je bio on do prošle godine???? Kapa dolje!! Dotore profesore

Cetinje
Cetinje

Bravooo odlicna ekipa

Marko
Marko

Ovo je napadački bilo savršeno protiv jedne dobre ekipe.Trojke 19-15.Svaki igrač je odradio ono što se od njega očekuje,Ako ovako nastave imaju šansu da prođu dalje,možda budu i prvi u grupi.