CSKA ponovo bolji od Todorovića i drugova

Košarkaši CSKA pobijedili su Himki 89:84 i poveli 2:0 u četvrtfinalnoj seriji plej ofa Evrolige.

Tim našeg Marka Todorovića opet je odlično parirao gradskom rivalu, na krilima odličnog šuta za tri poena bio u egalu tri četvrtine, međutim kada se meč lomio gosti su promašili nekoliko trojki, a Ćaćo Rodrigez odigrao je meč sezone i predvodio je svoj tim do pobjede, pa su sada na trijumf do F4.

Himki je u prvih 30 minuta šutirao za tri poena 11/22, a onda je u posljednjoj četvrtini dao samo dvije trice iz osam pokušaja što ih je odvelo u poraz.

Serhio Ćaćo Rodrigez stigao je do indeksa 36. Ubacio je 26 poena uz deset asistencija, četiri skoka, te po dvije ukradene i izgubljene lopte. Pratio ga je odlično Kori Higins sa 19 poena, 16 je ubacio Klajburn 14 Hanter, a 12 Antonov.

Na drugoj strani 24 poena Hila, 12 Šved, po 11 Marković i Anderson. Naš Marko Todorović je ostao bez poena, za pet minuta upisao je skok.