Košarka NBA liga

Dalas ubjedljiv, Milvoki nakon produžetka osvojio Vašington

Dalas je ubjedljivo pobijedio Minesotu 139:123. Od starta je domaći tim krenuo furiozno i već nakon 12 minuta vodio 41:27.

Ta prednost donijela je “maveriksima” sigurnost, pa su u nastavku kontrolisali zbivanja na parketu.

Tim Hardevej je postigao 23, Luka Dončić 20 poena, uz devet skokova i sedam asistencija.

Kod gostiju 29 poena Rasela, dok je Bizli dodao 21.

Dalas je sedmi na Zapadu sa 35 pobjeda i 23 poraza, ali ima samo četiri trijumfa manje od drugoplasiranog Denvera pa nas čeka zanimljiva borba za pozicije pred plej of.

Milvoki je poslije drame i produžetka slavio u Vašingtonu 137:134.

Prva ekipa koja je izborila plasman u ple of ispustila je u posljednjoj četvrtini 13 poena prednosti, pa je meč otišao u produžetak.

Ipak, u dodatnih pet minuta bili su bolji “baksi” i stigli do 49. trijumfa u sezoni, uz samo osam poraza.

Vašingtonu nije pomogla ni fantastična partija Bredlija Bila, koji je ubacio 55 poena.

Sa druge strane, 40 poena Krisa Midltona, 22, uz 14 skokova Janisa Adetokumba.

Hjuston je savladao Njujork 123:112. “Niksi” su pružili solidan otpor favoritu, koji ipak nije dozvolio iznenađenje.

Džejms Harden je ubacio 37 poena, uz devet asistencija i šest skokova.

Meklemor je dodao 17, a Gordon 16 poena za “rokitse”.

Sa druge strane po 21 poena Bareta i Rendla.

Klipersi su u svojoj dvorani bili sigurni protiv Memfisa 124:97.

Furiozna prva četvrtina u kojoj je domaćin napravio ogromnih 40:14, opredijelila je nastavak utakmice.

Kavi Lenard postigao je 25, dok je Herel dodao 22 poena za Kliperse.

U blijedom izdanju Memfisa najefikasniji je sa 16 poena bio Morant.