Košarka

Debakl Budućnosti, Zvezda ima tri meč lopte za titulu

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su totalni krah u drugoj utakmici finala plej-ofa ABA lige i sada je pred njima nemoguća misija: pobijediti Crvenu zvezu u naredna tri meča, kako pehar ne bi promijenio vlasnika.

U uzavreloj atmosferi hale Pionir, Podgoričani su večeras odigrali katastrofalno i upisali jedan od najtežih poraza u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda je u svim elementima igre nadigrala branioca titule, a krajnjih 107:69 dovoljno govori o dešavanjima na parketu.

Tim Milana Tomića je maksimalno iskoristio prednost domaćeg terena i došao na korak od titule i plasmana u Evroligu. Prva šansa pruža im se u srijedu u podgoričkoj Morači (19.00).

Svega osam minuta trajao je otpor izabranika Jasmina Repeše u večerašnjem susretu. Pri vođstvu naše ekipe 18:17, Zvezda je napravila seriju 9:1 i sa +7 zaključila prvu četvrtinu.

Ubrzo se domaćin odlijepio na dvocifrenu zalihu, a rezultat na poluvremenu glasio je 54:38. Budućnost je u tom dijelu igre promašila čak devet slobodnih bacanja, a da pritom nije pogodila nijednu trojku.

Repeša je odlučio da promijeni plan igre u nastavku i više se osloni na šut sa distance. Nažalost, ni to nije urodilo plodom. Zvezda je rešetala iz svih pozicija, a igrači Budućnosti nisu imali nikakvu ideju kako da pariraju raspoloženom rivalu.

Zvezda je imala nekoliko raspoloženih košarkaša. Posebno se izdvojio Perperoglu sa 17 poena, 16 je ubacio Rivers, 12 Dobrić, a po 10 Beron i Odžo.

Kod Budućnosti 11 pogodaka Gordića, po 10 Bela i Barovića, koji je pet minuta prije kraja morao u svlačionicu zbog dvije tehničke greške.

Zadatak šampiona je da sada pred svojim navijačima dobije oba duela i izbori se za majstoricu.

Tok meča:

Kraj – 107:69 pobjeda Zvezde.

37.minut – Nemilosrdna Crvena zvezda zatrpava koš Podgoričana. Sada je 103:63.

35.minut – Isključen je Barović zbog dvije tehničke greške.

32.minut – Rivers ubacuje dvije trojke, pa je precizan bio i Simanić – sada je enormnih +33 za Crvenu zvezdu. Nevjerovatno šutersko izdanje domaćeg tima.

III četvrtina – 76:54 ubjedljiva prednost Zvezde uoči posljednjih deset minuta igre. Beograđaju bez previše problema održavaju visoku zalihu i hitaju ka drugom trijumfu u finalnoj seriji. “Plavi” su pogodili četiri trojke u ovoj dionici, ali ni to im nije pomoglo da spuste zaostatak.

28.minut – Nevjerovatna trojka Perperoglua preko ruke za 73:49.

26.minut – Rekordnih +21 u korist Zvezde (67:46).

24.minut – Tim Milana Tomića ne prašta bezidejnost u igri ekipe Budućnosti. Trojka Berona, pa koša Fajea iz tranzicije za 65:46. Tajm aut Repeše.

22.minut – Dvije trojke Bela, ali Zvezda brzo odbija taj napad nakon grešaka “plavih” – 60:44.

Poluvrijeme – 54:38 Zvezda blista, Budućnost daleko od očekivanog nivoa. Imaće Repeša težak zadatak da razmrda ekipu pred nastavak meča. Domaćin je na 75% šuta iz igre, imaju i pet pogođenih trojki. Budućnost je “zaboravila” na šuteve sa distance, samo tri pokušaja van linije 6.75 i svaki put neprecizno. Pritom su Podgoričani promašili i devet slobodnih bacanja. Kod Zvezde 12 poena Perperoglua, na drugoj strani Erl Klark najefikasniji sa sedam.

19.minut – Budućnost je na rekordnom minusu (54:34).

18.minut – Dva dobra poteza Kotija Klarka, smanjuje Budućnost na 46:34.

16.minut – Perperoglu ne može da promaši večeras, dok se Budućnost muči i sa linije za slobodna bacanja (7/15). Zvezda vodi 44:27.

13.minut – Ogromnih 38:22 u korist “crveno-bijelih”. Perperoglu je nezaustavljiv, već je na deset poena uz perfektan šut iz igre. Budućnost je u velikoj krizi, posebno odbrambeno.

11.minut – Trojka Dobrića, pa koš Perperoglua. Zvezda ima +12, odmah reaguje Repeša.

I četvrtina – 26:19 vodi Crvena zvezda nakon deset minuta igre. Za to su se postarali Čović i Perperoglu. Grčki veteran pogodio je trojku uz zvuk sirene i odveo svoju ekipu na +7.

8.minut – Gordić polovičan sa linije bacanja. Neriješeno je u Pioniru – 15:15.

6.minut – Serija “plavih” 8:0 zahvaljujući Gordiću i Erlu Klarku… Nemanjin ulazak umjesto Kola odmah je donio boljitak u igri Budućnosti koja vodi 12:8.

3.minut – Vodi domaćin 5:4, iako su Podgoričani krenuli bolje i poveli poenima Bitadzea i Klarka. Kol već ima dvije lične greške, od kojih je jedna bila nesportska. Lazić je promašio dva bacanja, ali je u sljedećem napadu Davidovac pogodio trojku.

1.minut – Počeo je susret u dupke punom Pioniru. Budućnost je u petorci: Kol, Džekson, Šehović, Erl Klark i Bitadze.

Najava meča:

Beogradski klub je slavio u petak veče i poveo u seriji, pa se Podgoričanima pruža druga šansa za brejk, kojim bi stekli izgledne šanse za odbranu trona.

Ono što brine navijače Budućnosti, jeste podatak da “plavi” ni u jednom od četiri međusobna duela ove sezone nisu došli do trijumfa.

Poslije večerašnjeg meča, serija se seli u Podgoricu gdje se u srijedu igra treća utakmica velikog finala.

455 Komentara na "Debakl Budućnosti, Zvezda ima tri meč lopte za titulu"