Košarka

Duško Ivanović na pobjedu od Evrolige

Himki je pobijedio Zenit u četvrtom meču polufinala VTB lige i izborio je majstoricu.

Tim Duška Ivanovića slavio je u četvrtom meču 73:71, poslije vrlo dramatične završnice u kojoj su gosti imali dva polaganja za produžetak ali nijesu uspjeli.

Zenit je imao drugu meč loptu za finale i Evroligu, a meč su otvorili gosti fenomenalno pošto su prvu četvrtinu dobili 28:19. Himki je uzvratio, preokrenuo do odmora rezultat u svoju korist primivši u trećoj četvrtini samo pet poena.

Poslije 38:33 na poluvremenu, Zenit je u posljednju četvrtinu ušao sa viškom od tri poena, međutim nije imao rješenja za Alekseja Šveda. Najbolji igrač Himkija meč je završio sa 33 poena. Naš Marko Todorović takođe je bio odličan sa devet poena i osam skokova. Na drugoj strani Karašev 22 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Zenit je domaćin petog meča koji će odlučiti finalistu, ali i putnika u Evroligu.