Košarka Poraz u drugom meču

Francuzi se revanširali našim kadetima

Naša kadetska selekcija izgubila je u posljednjoj provjeri za Evropsko prvenstvo B divizije.

Francuska je bila bolja od Crne Gore 79:54 i tako se revanširala našem nacionalnom timu za poraz od sinoć u prvom prijateljskom meču.

Izabranici Mladena Ostojića su u prvom susretu uspjeli da spuste rivala na prilično mali broj poena.

Večeras u tome nijesu uspjeli, pa se Francuska na kraju radovala.

Prvo poluvrijeme naši momci odigrali su uz dosta oscilacija, nakon -12 iz prve četvrtine odlično su odreagovali i prišli na samo dva poena zaostatka do odmora.

U nastavku je naš selektor pružio šansu svima, dosta je rotirao i rival je to iskoristio da dođe do visoke prednosti i pobjede.

Najefikasniji u našem timu bio je Đorđije Jovanović sa 16 poena, Stefan Vukčević je dodao osam.

Evropsko prvenstvo B divizije igra se u Podgorici od 8. do 17. avgusta.

Crnogorci će igrati u grupi C. Rivali su Danska, Švajcarska, Island, Ukrajina i Bjelorusija.

tekst: kscg.me