Košarka Druga ABA liga

Iznenađujući poraz Lovćen Bemaxa

Poslije dvije uzastopne pobjede, košarkaši Lovćen Bemaxa neočekivano su poraženi od Novog Pazara na Cetinju 94:90, u 18. kolu Druge ABA lige.

Činilo se da će momci iz Prijestonice doći do trijumfa jer su poslije izjednačenog prvog dijela zaigrali bolje u nastavku i pred završnih 10 minuta vodili 68:60.

Nije ekipa Zorana Kašćelana zadržala do kraja meča taj nivo igre, što su znali da kazne igrači iz Novog Pazara.

U posljednjih 10 minuta bilo je 34:22 za Pazarce, koji su iskoristili pad u igri, prije svega u odbrani cetinjske ekipe.

U sastavu Lovćen Bemaxa 20 poena postigao je Đukanović, Alen je dodao 16, a Lopičić i Popović po 12.

Sa druge strane, 17 poena Melorija, 16 Nešovića.

Lovćen sada ima osam pobjeda i 10 poraza i propustio je lijepu priliku da se približi timovima koji se bore za plasman u plej of.