Košarka NBA

Kari srušio San Antonio, tripl dabl Dončića, Bruklin pao u Klivlendu

Golden Stejt je rutinski pobijedio San Antonio 121:99.

Meč je praktično odlučen u prvom dijelu jer su nakon 24 minuta “ratnici” vodili 64:45.

Stef Kari je ubacio 26 poena, uz 11 skokova i sedam asistencija, dok je Vajzman dodao 20 koševa.

U ekipi San Antonija 22 poena Mareja, dok je 15 postigao Derozan.

Dalas je slavio na parketu Indijane 124:112.

Utakmica je prelomljena u posljednjoj četvrtini, koju su gosti riješili u svoju korist 31:20.

Kristaps Porzingis je u pobjedničkom timu postigao 27 poena, uz 13 skokova, Burk je dodao 22, dok je Luka Dončić potpisao novi tripl-dabl (13 poena, 12 skokova, 12 asistencija).

Sa druge strane 26 poena Brogdona, poen manje uz 10 skokova upisao je Sabonis.

Klivlend je poslije dva produžetka iznenađujuće savladao Bruklin, 147:135.

Blistao je Kolin Sekston sa 42 poena, a važan doprions dao je i Osman sa 25 poena i po sedam skokova i asistencija.

“Netsima” nisu pomogli ni sjajni Kevin Durent sa 38 poena, 12 skokova i osam uspješnih dodavanja, Kajri Irving upisao je poen manje, dok je Džejms Harden stigao do tripl-dabla, 21 poen, 10 skokova, 12 asistencija.