Košarka NBA

Lebron srušio Memfis, Denveru nije pomogao ni sjajni Jokić

Lejkersi su bili bolji od Memfisa 117:105 i učvrstili se na prvom mjestu Zapadne konferencije.

Ekipa iz Los Anđelesa je nakon plus 19 na poluvremenu dozvolila gostima da se vrate u utakmicu, ali je ipak u posljednjoj četvrtini kontrolisala situaciju na parketu.

Lebron Džejms je bio najefikasniji sa 32 poena i sedam asistencija.

Veliku pomoć imao je od Entonija Dejvis, koji je postigao 28 koševa, uz 13 skokova.

Kod gostiju 20 poena Džeksona, 17 Moranta.

Oklahoma je na svom parketu savladala Denver 113:101.

Zanimljiv duel odlučen je u završnih 12 minuta u kojima je domaćin sa 35:24 došao do pobjede.

Nikola Jokić je bio na visokom nivou sa 32 poena, sedam skokova i pet asistencija, ali nije mogao da spriječi poraz ekipe iz Kolorada.

Istakao se i Džamal Marej sa 21 poenom i šest uhvaćenih lopti.

Oklahomu su do uspjeha predvodili Kris Pol sa 29 i Stiven Adams sa 19 poena i 17 skokova.

Toronto je rutinski slavio u meču sa Finiksom 118:101.

Zvanični šampion je do poluvremena stekao 24 poena prednosti i nije dozvolio neizvjesnost u ovoj utakmici.

Veoma je raspoložen sa 37 poena i 12 skokova bio Paskal Siakam, kojem je podršku pružio Serž Ibaka sa 16 poena.

Kod gostiju 21 poen Bukera, 17 Ejtona.

Toronto je upisao 41. pobjedu i ima šest manje od lidera Istoka Milvokija.

Zajon Vilijamson odigrao je još jednu odličnu utakmicu u pobjedi Nju Orleansa na parketu Portlanda 128:115.

Prvi pik sa drafta ubacio je 25 poena, uz četiri skoka i tri asistencije.