Košarka FIBA liga šampiona

Mornar poražen na startu Lige šampiona

Košarkaši Mornara izgubili su u Rigi od istoimenog letonskog tima 80:74 na startu FIBA Lige šampiona.

Barane večeras nije služio šut kao što je to bio slučaj u dva uvodna kola regionalne ABA lige, kada je Mornar dolazio do pobjeda u susretima sa Cibonom i Igokeom.

Puleni Mihaila Pavićevića promašili su deset slobodnih bacanja, a ne mogu da se pohvale ni procentom šuta za dva poena (16/38, 42%).

Bez obzira na slabu realizaciju, gosti su imali šansu da slave u Rigi. Mornar je bio bolji rival tokom prvog poluvremena, u drugoj dionici imao i +8, ali u nastavku je domaćin došao do bolje igre.

U posljednji minut ekipe su ušle pri rezultatu 74:74, nakon čega Barani nisu postigli ni poen.

Rigu je do trijumfa predvodio Lester Medford sa 21 poenom, sedam skokova i pet asistencija. Ispratili su ga sa po 13 koševa Ron Kari i Kristijan Krajina.

Kod Mornara najviše su pokazali Džejkob Pulen i Milko Bjelica koji su postigli po 18 poena, 14 je dodao Antabija Voler.

Crnogorski vicešampion u narednoj rundi, za sedam dana, dočekuje Tenerife.