Košarka Bez neizvjesnosti u prvom susretu četvrtfinala

Partizan ubjedljiv protiv Mege na startu ABA Superkupa

Košarkaši Partizana pobjedom nad Megom Bemaks 86:73 osigurali su plasman u polufinale ABA Superkupa.

“Crno-bijeli” su lako opravdali ulogu favorita, pošto su samo uvodnoj četvrtini imali poteškoća sa mladom ekipom koju s klupe vodi Dejan Milojević.

Partizan je gubio u prvoj dionici sa 21:14, ali je do odlaska na odmor načinio preokret i stekao zavidan kapital pred nastavak susreta (46:33).

Mega je rezultatski mogla da prođe puno bolje, pošto je u prvih 20 minuta igre promašila čak 14 slobodnih bacanja.

U trećem kvartalu izabranici Andree Trinkijerija vodili su sa 66:39, nakon čega je došlo do opuštanja što je Mega iskoristila da ublaži poraz.

Markus Pejdž je predvodio “crno-bijele” sa 21 poenom, 16 je dodao Stefan Birčević, a 15 Rašon Tomas.

U redovima Mege, 17 poena i osam skokova Marka Simonovića, dok je Ognjen Čarapić podbacio – dao je samo poen (1/6 sa linije bacanja).

Partizan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Crvena zvezda – Primorska.