Košarka ABA liga

Plavi bez sreće na Gripama: Split slavio trojkom u posljednjoj sekundi

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su na gostovanju Splitu 78:77, u meču ABA lige.

Meč na Gripama odlučila je nevjerovatna trojka Sanija Čampare sa sirenom za kraj utakmice sa 10 metara.

“Plavi” su nažalost drugi put ove sezone u ABA ligi poraženi, nakon što su nedavno izgubili na gostovanju Megi.

Split je vodio u većem dijelu meča, tokom prvog poluvremena bilo je i plus 10, ali se razigrao Luka Mitrović, pa je Budućnost do poluvremena izjednačila na 70:70.

Iako je dalmatinski tim vodio i u većem dijelu treće četvrtine, Budućnost je u posljednjoj preuzela kontrolu, imala i šest poena prednosti, ali ni to nije bilo dovoljno.

“Plavi” su na plus dva 40 sekundi prije kraja i loptu. Međutim, nisu iskoristili napad, pa je Split nakon promašene trojke i ofanzivnog skoka došao do druge prilike koju je iskoristio Čampara.

Budućnost je večeras bila bez prvog trenera Petra Mijovića, kao i igrača Fedora Žugića i Vilija Rida.

U redovima šampiona Crne Gore 19 poena postigao je Kobs, po 13 Mitrović i Edžim.

U domaćem sastavu 20 poena Ukića, 18 Mesičeka.

Budućnost sada ima devet pobjeda i dva poraza, a sljedeće subote dočekaće Partizan u “Morači”.

Ole
Ole

Puna sala sto je ovo.

Zdravko
Zdravko

Prije dva mjeseca sam rekao da Buducnost zbog malog rostera ima prosjecan tim sto se polako i pokazuje uz to ekipa je fizicki nespremna a aba liga privatna firma pojedinih menadzera da uhljebe svoje igrace koje niko drugi nece.Vidimo cijenu koju trenutno placaju Zvezda i Partizan a i Buducnost ce brzo doci na red ako ne bude strategiju bazirala na… Više »

Pečičanin
Pečičanin

Svaka čast splićanima na pobjedi. Onako se bori i izgara za svoj klub. Igrači i stručni štab treba da izvuku pouke iz ovako neorganizovane utakmice jer je ovo što su odigrali tragikomično, sa posebnim osvrtom na zadnjih 17 sekundi.

Vjecna da je

bez srece gubili su citavu utakmicu …nestabilna ekipa nije za velike domete

delboj
delboj

U stvari itekako znam sto je raditi. Vratiti Barovica u reket pod hitno. Pa da je sve upola igraca kakav je bio. Da bi spoljnja linija bila malo rasterecenija.

delboj
delboj

17 skokova na jednu utakmicu. Ukupno. Citav tim. 17 skokova. Prosjecno po jedan skok u 2:36 sekundi. Skokova 17…!!! Nema sto pricati. Reket je full promasaj. Kad spustis Edizma tamo na 4-ri gubis sve sto imas na poziciju tri. Suad vise ne moze da odigra kvalitetno dugo vremena. Apic cist promasaj. Najcistiji moguci. Dela Vale vjerovatno, vidjecemo jos. Rid polupromasaj.… Više »

Budalice male

Kako zagradiste reket u onom zadnjem napadu sve vam prosto bilo. Pogotovo Danilo Nikolić kao da ne želi da igra… Užas.