Košarka Evrokup, 6. kolo

Plavi konačno probili led u Evrokupu, sjajna treća četvrtina za slavlje nad Trentom

Košarkaši Budućnosti Voli konačno su prekinuli seriju poraza u Evrokupu- Podgoričani su 6. kolu grupe D slavili na gostovanju italijanskom Trentu 76:69.

Izabranici Petra Mijovića su tokom prvog poluvremena konstantno jurili zaostatak. Trento je agresivnije počeo duel i već nakon deset minuta igre vodio sa 22:13.

Tokom drugog perioda domaćin je imao i +13 (33:20), ali je Budućnost do odlaska na odmor uspjela da neznatno smanji razliku – 41:33.

Situacija se drastično promijenila u nastavku utakmice, posebno u trećoj četvrtini. Crnogorski šampion našao je recept za igru Trenta i načinio potpuni preokret – na ulasku u posljednju dionicu gosti su imali višak od čak 15 poena (64:49).

Stečenu prednost “plavi” su rutinski čuvali tokom završnog kvartala, ne dopustivši Trentu šansu za priključak.

Najefikasniji u premijernom trijumfu Podgoričana u Evrokupu bio je Hasan Martin sa 18 poena. Danilo Nikolić dodao je 13, Martinš Mejers 11, a Nikola Ivanović 10.

U redovima italijanskog tima istakao se Džejms Blekmon sa 16 pogodaka. Aron Kraft, bivši igrač našeg predstavnika, dao je 10 poena, uz sedam skokova i šest asistencija.

Budućnost u narednom kolu gostuje poljskoj Arki.

starac fočo
starac fočo

Sa malim zakašnjenjem da čestitam mom klubu pobjedu. Bravo momci, samo jako. Ajde plavi, naprijed Budućnost!

samo kažem...

Kapetane, da je vječno nezavisno Kosovo!!!

PG081
PG081

Malo je sto banja no kad dobijes ovako a horde onih dusmana koji zive da se jave na svaki poraz ostanu bez svog posta

Rupert
Rupert

A pripremaju komemtare 3 dana, pretrazuju po portalima tipa kurir ima li kakav novi, kreativni nadimak da sto vise vrijedja

Maestro
Maestro

Admine, 2 potpuno kulturna komentara mi nisi puštio. Osnovano sumnjam da si zvezdaš… Htio sam samo reći, ovo je srce šampiona! Bravo momci!

Rupert
Rupert

Naravno da je zvezdas

Tijana 1
Tijana 1

Maestro, nije ;D
Meni ne objave više od pola komentara nevezano za sport. Uboli ste zrno kao ćorava koka xD.