Košarka

Poslije pokušaja linča, plavi predali ABA krunu Crvenoj zvezdi

Predali su košarkaši Budućnost Volija krunu šampiona regiona i mjesto u Evroligi, ali su čini se sačuvali ABA ligu jer su večeras izašli na parket poslije atmosfere linča, zbog koje je utakmica kasnila skoro sat.

Smogli su snage momci Jasmina Repeše da se nadmeću sa Crvenom zvezdom, ali je očigledno sve ono što su preživjeli i uvertiri, uticalo da ne odigraju na nivou iz prethodne dvije utakmice finala pa su na krjau poraženi sa 97:54.

Držali su se “plavi” do završnice prve četvrtine, nakon koje su zaostajali pet poena, ali je već u drugoj dionici domaćin stekao ogromnu prednost, pa je nastavak utakmice bio čista formalnost.

Na kraju im treba čestitati što su uopšte igrali i sačuvali dignitet lige, koja je ozbiljno poljuljana dešavanjima iz finalne serije plej ofa.

Jasno je da će predstavnici klubova morati da što prije sjednu za sto, kako bi ovo takmičenje od sljedeće sezone bilo praćeno prije svega zbog zbivanja na parketu.

Ako je to uopšte bitno, najefikasniji u redovima Budućnosti Noris Kol sa devet, po sedam su dodali Džekson, Gordić, Bitadze i Vilijams.

Domaći su pogodili 16 trojki, najefikasniji sa 21 poenom Rivers.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

Nema odavno prave košarke, domaći privode utakmicu kraju i spremaju se za slavlje. 88:47. Još tri minuta.

Pokušava Jasmin Repeša da malo razdrma tim kako bi makar ublažio poraz. 84:42 poslije dva minuta u posljednjoj četvrtini. Domaći bukvalno pogađaju sve što upute ka košu.

TREĆA ČETVRTINA:

Pred posljednji period 74:37. Mada, kako uopšte pričati o košarci poslije svega.

Trojke Berona pa Nikolića. 65:30 na četiri minuta do kraja treće četvrtine.

Konačno je na parketu i kapiten Suad Šehović, koji je drugi dio otvorio trojkom. Nažalost, potom serija domaćih od osam poena za 55:24 poslije tri minuta u nastavku.

DRUGA ČETVRTINA:

Poslije 20 minuta 47:21 za Beograđane. Budućnost nije dala koš iz igre u posljednjih sedam minuta druge četvrtine. Crvena zvezda serijom 17:1 stigla do velike zalihe. Noris Kol je ubacio devet za Budućnost, po 10 u domaćem sastavu za Simanića i Riversa.

Poslije koša Rivers domaći imaju 20 razlike, 41:21. “Plavi” se baš muče u napadu. Još dva minuta do poluvremena.

Mladi Simanić se razigrao sa osam poena, pa je Kol zaustavljen rampom, a sa druge strane nažalost pogađa trojku Rivers i beogradski tim ima 35:20 poslije četiri minuta u drugoj četvrtini.

Razigrao se Noris Kol. Osam poena u nizu, dvije trojke, zasad drži Budućnost u igri. Međutim, Goga Bitadze već tri, a Barović dva faula. 23:18.

PRVA ČETVRTINA:

Poslije 10 minuta 18:13 za domaći tim. Budućnost je finišu koševima Bitadzea i Kola prepolovila minus i ima solidan rezultat s obzirom na igru. Dobra stvar za “plave” su i već tri faula Majka Cirbesa.

Crvena zvezda je u seriji, pet poena je vezao Čović i vodi 13:4. Tajm aut zove Repeša, Podgoričani se i dalje traže poslije haosa u najavi meča.

Erl Klark je dao koš sa poludistance za 4:2, a naša klupa dobija tehničku zbog protesta jer nije sviran faul nad Džeksonom. Beron koristi bacanje za 5:2 poslije tačno pet minuta košarke pune promašaja sa obje strane.

Budućnost bez poena u prva dva i po minuta. Domaći trojkom Fajea i jednim bacanjem Davidovca do 4:0.

U petorci Budućnosti su Gordić, Kol, Džekson, Erl Klark, i Barović.

19:53 – Vrijeme je za košarku, nakon sat i nevjerovatnih scena iz Beograda.

19:43 – “Plavi” ipak na parketu! Nastavak utakmice planiran je za 15 minuta.

19:39- Iz tabora Budućnosti su kratkim saopštenjem objasnili kroz kakvu torturu je ekipa prošla prije nego se povukla u svlačionicu.

19:35 – “Jako je bitno da nijedan predmet ne uleti u teren. Ako se to desi, prekinuće se utakmica. Zato vas molim da navijamo fer i sportski, molim vas”, rekao je gledaocima u dvorani kapiten Crvene zvezde Branko Lazić.

19:31 – Naših momaka i dalje nema na parketu, dok domaćin pokušava da stvori makar minimum uslova za odigravanje utakmice. Mada, kako igrati poslije svega što se dešavalo od dolaska u dvoranu “Aleksandar Nikolić”.

19:19 – Navijačima Crvene zvezde obratio se sportski direktor Nebojša Ilić, zatražio je da sportski bodre svoj tim i “ne nasijedaju na provokacije koje oni traže”.

19:17 – Pogledajte kako je izgledao napad na košarkaše Budućnosti Voli.

19:13 – Iz Budućnosti traže pražnjenje dijela dvorane u Beogradu kako bi izašli na parket.

19:02 – Trojica igrača Budućnosti povrijeđeni su od udaranja i gađanja navijača Crvene zvezde.

18:47 – Novi skandal. Košarkaši Budućnosti povukli su se u svlačionicu jer bukvalno navijači šetaju po parketu. Pitanje je hoće li meč početi u 19 sati…

18:26 – Nakon što su ušli u dvoranu, naše momke sačekalo je još jedno neprijatno iznenađenje. Na svlačionici je naziv kluba bio napisan i na albanskom jeziku.

18:10 – Navijači domaćeg tima žestoko su izvrijeđali košarkaše Budućnosti Voli u trenutku kada je njihov autobus stigao ispred dvorane “Aleksandar Nikolić”.

Poslije četiri utakmice rezultat je 2:2 u pobjedama, nakon što su oba tima po dva puta slavila pred svojim navijačima.

“Plavi” su u naletu nakon trijumfa u “Morači” i sigurno će sa velikim samopouzdanjem dočekati duel sa timom Milana Tomića.

Ulog je veliki, šansa da se i u sljedećoj sezoni igra u društvu najboljih timova Evrope.

Budućnost ove sezone nije blistala u gostima, ali kada je bilo najpotrebnije je pobjedom u Zagrebu na parketu Cedevite osigurala finalnu seriju. Crnogorski tim u dvorani “Aleksandar Nikolić” ima šansu da upiše još jednu veliku pobjedu i sezonu učini potpuno uspješnom.

Kada su posljednji put slavili na parketu Crvene zvezde, košarkaši podgoričkog kluba napravili su možda i odlučujući korak ka prvom trofeju regionalnog prvaka.

599 Komentara na "Poslije pokušaja linča, plavi predali ABA krunu Crvenoj zvezdi"