Košarka

Sutjeska namučila ABA šampiona u Morači

Poslije osvajanja titule u ABA ligi, košarkaši Budućnosti pobjedom su započeli odbranu trofeja u Super ligi Crne Gore.

“Plavi” su u prvom kolu na svom parketu savladali Sutjesku 76:68.

Nikšićani su pružili odličan otpor Budućnosti, a polovinom posljednje četvrtine promašili su zicer za preokret kod rezultata 68:67.

Nisu pogodili ni mnogo slobodnih bacanja u završnoj četvrtini, pa je ekipa Aleksandra Džikića na kraju slavila.

U igri je bilo primjetno da je novi regionalni šampion još fizički i emotivno ispražnjen poslije duela sa Crvenom zvezdom.

Međutim, za Budućnost je najvažnija pobjeda, dok i Nikšićani mogu ponosni izdanjem u “Morači” u kojoj se večeras okupilo oko 1500 gledalaca.

Suad Šehović pogodio je sedam trojki iz osam pokušaja, ukupno 21 poen. Ivanović je dodao 11, a Starovlah 10 koševa.

Sa druge strane, po 17 poena Pavlićevića i Džonsona.

B.J.

Djuro
Djuro

Smjesno jedva hiljadu gledala na utakmici. Gdje ste navijaci da podrzite klub da navijate nema vas. Dodjete na partizan , zvezdu, cedeitu i mislite da ste navijaci.