Košarka Druga ABA liga

Sutjeska poslije trilera na korak do plej ofa

Košarkaši Sutjeske napravili su odlučujući korak ka plej ofu Druge ABA lige.

Nikšićani su pobijedili u gostima Široku 80:78, pa u posljednjem kolu imaju šansu da ovjere plasman u doigravanje.

Naš tim je odigrao fenomenalno prvih 15 minuta meča. Dobio prvu četvrtinu 21:16, pa u drugoj poveo 34:20.

Široki je na krilima navijača uzvratio i do odmora smanjio zaostatak na minus pet.

Treća četvrtina opet je donijela mnogo bolju igru izabranika Zorana Glomazića koji su u posljednji period ušli sa 14 poena viška 66:52.

U finišu međutim prava drama. Drežnjak je fauliran na pet sekundi prije kraja i pogodio je jedno od dva bacanja i smanjio na 77:79. Pavlićević je tada zaradio tehničku grešku zbog čega je omogućio Drežnjaku da još jednim bacanjem smanji na samo poen zaostatka.

Domaći su pravili brzi faul na Đokoviću koji je pogodio prvo bacanje, promašio drugo, ali nije bilo vremena da se nešto mijenja.

Knežević je sa 21 poenom bio najefikasniji kod Sutjeske, Pavlićević je zaustavljen na 14 uz 23 odsto šuta iz igre. 13 poena Lalovića, 12 Sejfića.

Sutjeska šansu da ovjeri plej of ima protiv Dinamika naredne srijede u Nikšiću.