Košarka ABA liga

Budućnost Voli ubjedljivo do finala ABA lige

Košarkaši Budućnosti Voli prvi su finalisti ABA lige.

Podgoričani su u revanšu pobijedili Mornar u Baru 92:78.

Na taj način tim Dejana Milojevića sa 2:0 riješio je seriju i sada čeka rivala pošto će Crvena Zvezda i Igokea u majstorici u utorak odlučiti o pobjedniku.

Gosti su večeras u Topolici nakon izjednačenog prvog poluvremena meč riješili u trećoj četvrtini.

Dobili su je 27:17, stvorili dvocifrenu prednost koju su rutinski čuvali u posljednjem periodu.

Džastin Kobs je bio najefikasniji u pobjedničkom timu i ubacio je 21 poen. Vrlo važnu rolu imao je Dela Vale, koji je dao 17 poena, ubacio pet trica, a sa nekoliko vezanih izdiktirao je ritam u trćeem periodu. 14 poena ubacio je Rid uz devet skokova.

Kod Mornara koji je u drugom poluvremenu dao samo 28 poena, najefikasniji Nidam sa 13, 12 je ubacio Smit, 11 Vranješ.

tok meča:

IV četvrtina

78:92 na kraju! Lako za Budućnost!

76:87 na manje od tri minuta prije kraja. Budućnost baš rutinski odrađuje posao. Malo još nade za Barane da mogu do preokreta.

74:86 Budućnost Voli čuva dvocifrenu prednost, djeluje da će Mornar teško pronaći način da ih ugrozi u završnici meča.

III četvrtina

67:79 Budućnost je nakon trojke Ivanovića imala plus 15, ali Pulen daje trojku sa 8 metara za -12. 27:17 dobila je Budućnost treću četvrtinu uz fenomenalnih 9/17 za tri poena.

64:76 Vezane trojke Dela Valea uz fenomenalnu rampu Rida protiv Vajtheda. 12 je razlike i tajm aut Mornara. Podgoričani lete ka finalu!

62:68 Samo poen Rida za dva minuta. Manje od tri do kraja treće četvrtine.

62:67 Trojka Nidama, pa koš Vajtheda. Mornar je tu.

57:67 Budućnost Voli bježi na deset razlike nakon dva penala Ivanovića. Ovo je maksimalan višak.

56:63 Budućnost Voli je izjednačila maksimalnu prednost iz prvog poluvremena nakon poena Nikole Ivanovića iz kontranapada.

II četvrtina

50:52 dva poena prednosti Budućnosti uz 16 poena Kobsa. Devet je dodao Popović, kao i Vranješ na drugoj strani. Mornar je tu iako je Pulen zaustavljen na šest poena. Velika borba u prvom poluvremenu uz dosta poena.

40:43 Mornar je imao plus 4, Budućnost Voli uzvatila. Igra se u serijama, ovu Budućnosti pokrenuo je Kobs.

33:30 Odlični defanzivni minuti Mornara, skupili su reket, a gosti promašuju za tri. Preokret za domaće!

26:29 Nemanja Vranješ je probudio Barane koji su smanjili zaostatak na tri poena i imaju dodatno slobodno bacanje crnogorskog reprezentativca da se dodatno vrate u meč.

I četvrtina

20:27 Budućnost Voli sjajna u prvoj četvrtini. Ovo je na kraju maksimalna prednost Podgoričana. Mornar je bez poena na obruču i to je razlika. Petar Popović je ubacio devet poena, pet Danilo Nikolić.

11:14 Šest vezanih poena Budućnosti Voli uz odlično rolu Petra Popovića i prednost gostiju!

10:6 Mornar je bolje ušao u meč, međutim i u prvi susret Barani su bolje krenuli i imali već tokom prve četvrtine dvocifrenu prednost. Problem za Budućnost Voli je to što je već izašla iz bonusa.

4:2 krenuo je meč i očekivano Mornar kreće alej upom za Lukovića.

Barani su večeras pod imperativom pobjede s obzirom na to da su izgubili prvi meč.

Prva je ovo meč lopta za goste, koji žele da odmah završe seriju, čime bi stvorili sebi i dodatne dane za oodmor.

Naime Igokea je izjednačila protiv Zvezde, pa je jasno da će finale krenuti tek za šest dana.

U prvom meču Mornar je pokazao da ima adute da parira, ali će morati svih 40 minuta da bude na visokom nivou.

Sa druge strane je jasno da Budućnost Voli pobjeda vodi do još jednog trijumfa.

Lovcenska
Lovcenska

Jopet cemo da čerečimo zvezdu !

Maestro
Maestro

Bravo plavi! Dva vrhunska meča. Idealno bi bilo da Igokea pobijedi Zvezdu, pa da onda imamo finale bez tenzija. Realno, crnogorska košarkaška liga je najjača u ovom momentu u regionu.

PG CG
PG CG

Tako je! Bravo momci. Osveta je slatka. Luković Uroš i njegove histerične izjave.

Ceta
Ceta

Pustili su ih dva puta kad je trebalo,i neka su interes crnogorske košarke

PG CG
PG CG

Sramota je što su ih puštali…
Mornar je zakinuo Budućnost za prvo mjesto na tabeli i 2018-te i ove sezone! Pri tome je izgubio SVE mečeve u sezoni u Beogradu, čak i protiv FMP-a. Mornar je ekspozitira Zvezde,litijaška ekipa i OTVORENI neprijatelj Budućnosti.