Košarka WABA liga

Vučice na +48 protiv Banovića

Vladan Radovic, Foto: Pobjeda/I. Božović

Košarkašice Budućnosti Bemax slavile su ubjedljivo u gostima kod Banovića 94:46.

“Vučice” su tako stigle do četvrte pobjede u regionalnom takmičenju.

Banovići su bili u ,,igri“ do osmog minuta (mada su gošće otvorile utakmicu serijom 8:0), kada su nakon mini-serije 5:0 uspjeli da priđu na 10:16, ali sve nakon toga bilo je u znaku Podgoričanki.

Izabranice Vladana Radovića su iz agresivne odbrane, često dolazile do lakih poena iz tranzicije, sjajnim akcijama uglavnom imale otvorene šuteve, pa su za 10 minuta napravile nestvarnih 36:6, tako da je minut i po prije odlaska na odmor na semaforu pisalo 14:52, a nakon toga sve je bila stvar rutine, pa su u nastavku igrale samo mlađe igračice koje su imale priliku da potvrde potencijal.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bile su Mina Đorđević i Anđela Bigović sa po 14, dok su Dragana Živković i Marija Leković dodale po 12 poena. Sve igračice našeg tima upisale su se u strijelce.