Košarka Evroliga

Zvezda okrenula Pao, pobjeda Makabija

Košarkaši Crvene Zvezde pobijedili su Panatinaikos 78:73 u 23. kolu Evrolige.

Crveno-bijeli su ostvarili desetu pobjedu velikim preokretom u posljednjoj četvrtini.

Panatinaikos je u više navrata imao dvocifrenu prednost, međutim nije mogao do pobjede.

U prvom dijelu Zvezda je u drugoj četvrtini preokrenula poslije minus 13 na krilima Pantera.

To je ponovljeno i u nastavku. Domaćin je posljednju četvrtinu dobio 32:16 i od minus 11 došao do plus pet!

Panter je bio najzaslužniji sa 24 poena, Na drugoj strani po 12 poena Tomasa i Papajanisa.

Makabi je bio bolji od Himkija 80:77.

Ruski sastav ej u prvom poluvremenu konstantno bio u prednosti, često i dvocifrenoj, međutim izraelski sastav se vratio.

Presudio je Elidžah Brajant poenima minut prije kraja.

On je meč završio sa 21 poenom. Na drugoj strani se Šved ispromašivao, a bio je najefikasniji sa 18 poena uz deset asistencija.

KapetanRitzudis

Idemooo,jos jedan velikan je oboren na pleca!!! Stigao je i dvocifreni broj pobjeda,a jos ima do kraja podosta. Ovo je lijepa prilika i da se podsjetimo proslogodisnjeg “istorijskog” ucesca onih tuga tuznih 😆😆😆