Mundijal 2018

Srećnim golom Koste Španija savladala nezgodne Irance

Dijego Kosta je talija Španije na Mundijalu – “furija” je teže nego što se očekivalo savladala Iran 1:0 u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva, a napadač Atletika je trećim golom na šampionatu odlučio pitanje pobjednika.

Poslije 45 minuta lošeg fudbala u Kazanju, u nastavku smo gledali obostrano dobar fudbal.

Španija je napadala, ali ni Iranci nisu ostajali dužni. Gol odluke postigao je koljenom Dijego Kosta, nakon što se lopta u njega odbila od jednog fudbalera Irana.

Zatresli su i izabranici Karlosa Keiroša mrežu De Hee, ali gol nije priznat zbog ofsajda, nakon konsultacije VAR tehnologije.

Bilo je prilika do kraja sa obje strane, ali je ostalo 1:0, pa Španija poslije dva kola ima četiri boda, dok je Iran ostao na tri.

“Furija” će u posljednjoj rundi odmjeriti snage sa Marokancima, koji su izgubili šanse za plasman dalje.

Sa druge strane, Iran čeka Portugal i ako savlada ekipu Kristijana Ronalda, plasiraće se u osminu finala.

Tok meča:

82′- Još jedan dobar napad Irana. Centaršut Amirija i udarac glavom Taremija preko gola.

80′- Još 10 minuta, mnogo bolji fudbal u nastavku, otvorena utakmica, čak i Iranci igraju veoma dobro.

62′-Ezotolahi je zatresao mrežu De Hee. Bio je u ofsajdu, pa pogodak nije priznat.

60′- Dobra akcija Iranaca, Amiri poslije centaršuta sa desne strane glavom šutira pored gola De Hee.

54′-GOOOOLL! Španija stiže do prednosti. Lopta je stigla do Dijega Koste, a onda se od Armina odbila u napadača Španije i srećno završila u mreži.

53′- Uzvraćaju Iranci, snažan udarac Karima, ali je lopta završila u spoljnjem dijelu mreže. Sreća za De Heu.

50′- Pritsak Španije, odličan udarac sa 20 metara Buskesta lijepom paradom zaustavio je golman Irana.

46′- Nastavljen je susret u Kazanju.

Poluvrijeme. Bez pogodaka i pravih šansi. Defanziva Irana i nemoć Španije, koja nije pronašla put do gola protivnika.

37′- Dok čekamo pogodak ili makar dobru priliku da čestitamo Đeraru Pikeu 100. meč u dresu “furije”.

30′- Opet je Silva bio u centru pažnje. Iz okreta sa šest metara je prebacio gol rivala.

25′- Prvi udarac u okvir gola večeras. David Silva iz slobodnjaka sa 25 metara šutira, ali lako brani golman Irana.

15′- Španci su očekivano ofanzivniji, imaju posjed lopte, ali zasad bez udarca ka golu Iranaca.

1′- Počeo je meč u Kazanju.

“Furija” je veliki favorit u ovom meču i sve osim sigurnog trijumfa ekipe Fernanda Jera, bilo bi veliko iznenađenje.

Na premijeri je Španija u fantastičnom meču odigrala neriješeno 3:3 sa Portugalom, dok je Iran uz dosta sreće autogolom savladao Maroko 1:0.

Ipak, prvak svijeta iz 2010. sigurno će večeras od prvog minuta žestoko krenuti ka golu rivala sa željom da upiše prvi trijumf u Rusiji.

U prvom meču druge runde u ovoj grupi, Portugal je golom Ronalda pobijedio Maroko.