Mundijal 2018

Vatreni u finalu Mundijala, Perišić i Mandžukić junaci istorijskog trijumfa

Prvi put u istoriji Mundijala, Hrvatska će igrati za svjetsku titulu.

“Vatreni” su u drugom polufinalu u Moskvi pobijedili Englesku 2:1 i igraće u nedjelju od 17 sati protiv Francuske za “Zlatnu boginju”.

Engleska je povela majstorskim golom Tripijea iz slobodnog udarca već u petom minutu, a potom u prvom dijelu propustila još nekoliko prilika. Najbolju nije iskoristio Kejn.

Hrvati su do igre došli u posljednjoj trećini utakmice, kada se razigrao Ivan Perišić, a Englezi su potpuno stali.

Najprije je na centaršut Vrsaljka odlično reagovao i izjednačio, a potom pogodio stativu.

I treći put “vatreni” su morali da igraju produžetke, a u 108. minutu Perišić je spustio loptu glavom, Stouns je zaspao, a Mario Mandžukić odveo Dalićevu ekipu u veliko finale.

HRVATSKA – ENGLESKA 2:1

Perišić 68, Mandžukić 108. -Tripije 5.

Tok utakmice:

120′- Još četiri minuta nadoknade u drugom produžetku!

108′-GOOOLLL! Mario Mandžukić, preokret Hrvatske, koja je na pragu velikog finala!

106′- Počeo je drugi produžetak, još 15 minuta velike borbe u Moskvi.

105′- Centaršut Perišića i velika šansa za Mandžukića, ali i vrhunska reakcija Pikforda.

99′- Šansa za Engleze poslije kornera, glavom je šutirao Stouns, a Vrsaljko je sa gol linije izbacio loptu glavom.

91′- Počeli su produžeci, zanimljivo je da hrvatski selektor Zlatko Dalić još nije napravio nijednu izmjenu.

Poslije 90 minuta 1:1, idemo u produžetke!

83′- Opet su Hrvati opasni, udarac Mandžukića sa 10 metara brani Pikford.

72′- Perišić pogađa stativu, odbijenu loptu Rebić šalje pravo u Pikforda, velika prilika za Hrvatsku!

68′-GOOOOLLL! Ivan Perišić! Fantastičan centaršut Vrsaljka i majstorska reakcija fudbalera Intera!

65′- Konačno su Hrvati zaprijetili, šutirao je Rakitić sa ivice kaznenog prostora, ali je blokirao Kajl Voker.

55′- Dosta nervoze u nastavku, žute kartone dobili su Rebić i Voker.

46′- Nastavljen je meč na “Lužnjikiju”, Englezi vode, čeka se reakcija Hrvatske

Nakon 45 minuta 1:0 za Englesku, poslije fantastičnog gola Tripijea. Gordi albion odigrao je puno bolje, veliku šansu propustio je Kejn da možda riješi utakmicu. Hrvati ispod očekivanja, ali imaju 45 minuta da isprave stvari.

36′- Opet dobra akcija Engleza dodavanje Alija, ali slab šut sa 16 metara Lingarda, iako je imao otvoren pogled ka golu.

30′-Kejn je propustio nevjerovatnu šansu, bio je sam pred Subašićem, ali je odbranio golman Hrvatske zicer.

19′- Prvi pokušaj Hrvatske, Perišić je oprobao udarac sa preko 20 metara, lopta ide pored stative.

14′- Poslije kornera Tripijea Megvajer je odlično skočio, ali nije bio precizan.

5′-GOOOOOLL! Kakav gol Tripijea iz slobodnog udarca sa 20 metara! Majstorija fudbalera Totenhema, vodi Engleska!

1′-Počela je utakmica na “Lužnjiki” stadionu u Moskvi.

“Vatreni” će pokušati da prvi put u istoriji stignu do meča za titulu i nadmaše generaciju koja je prije dvije decenije u Francuskoj osvojila treće mjesto.

Poslije nadmoćnih igara u grupnoj fazi, ekipa Zlatka Dalića je potom boljim izvođenjem penala eliminisala Dansku i Rusiju.

Sa druge strane, Englezi su imali prilično laku grupu, ako izuzmemo Belgiju protiv koje su igrali sa rezervnim timom.

Sreća ih je pogledala na penal ruletu protiv Kolumbije u osmini finala, dok su rutinski u prethodnoj rundi eliminisali Švedsku 2:0.

Pobjednik večerašnjeg meča će u finalu u nedjelju igrati protiv Francuske, koja je sinoć savladala Belgiju 1:0.

252 Komentara na "Vatreni u finalu Mundijala, Perišić i Mandžukić junaci istorijskog trijumfa"