Mundijal 2018

Ronaldo presudio odličnom Maroku

Fudbaleri Portugala pobijedili su Maroko 1:0 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Portugalci nijesu blistali, u većem dijelu meča su se grčevito branili. Gotovo da nijesu imali nikakvog interesa da krenu naprijed, ali su pobijedili i napravili veliki korak ka osmini finala.

Presudio je naravno Ronaldo. Fenomenalni napadač je postigao gol već u četvrtom minutu glavom i trasirao je put ka trijumfu.

Maroko je imao inicijativu, dosta šansi, ali je izgubio i meč i šanse da se domogne druge faze.

tok meča:

93′ BENATIA!!! Šansa utakmica, opet šutira preko gola. Koliko sreće je imao Portugal…

80′ Ista slika na terenu. Portugal potpuno nezainteresovan za napad. Ima prednost i brani se.

60′ Dominacija Maroka, Benatija je imao dobru priliku. sa 12 metara puca preko gola!

57′ PATRISIO OPET spašava. Belhanda glavom, išlo je u ugao, ali golman Portugala sjajan.

46′ Nastavljen je meč.

45′ Kraj prvog poluvremena koje je obilježio Kristijano Ronaldo, novim golom, četvrtim u Rusiji. Maroko je odlično parirao, ali nije imao sreće da postigne pogodak.

39′ Šansa za Portugal. Munir brani pokušaj Gedeša, Ronaldo je dao odličan pas.

21′ Maroko igra odlično, fali im samo gol. Portugal se slabo druži sa loptom.

15′ Ronaldo je današnjim golom postao najbolji reprezentativni strijelac ikad, kada su u pitanju igrači iz evropskih selekcija.

12′ Patrisio brani nakon dobrog šuta Benatije. Maroko vrlo vrlo opasan.

10′ Maroko nije loše ušao u meč, imao je nekoliko zanimljivih pokušaja, posljednji je probao Busufa, glavom pored gola.

9′ Opet Ronaldo, ovaj put iz teške pozicije, malo pored. Dva igrača su ga čuvala, ali uzalud.

4′ RONALDOOOOO!!! Četvrti gol na prvenstvu. Fenomenalni Kristijano Ronaldo, glavom je zakucao loptu u mrežu!

1′ Počeo je meč.

Ronaldo je het trikom obilježio prvu rundu, a sada će formu jednog od najboljih igrača svih vremena testirati i Maroko.

Afrička selekcija je na povratku na Svjetsko prvenstvo nakon pauze od 1998. izgubila 1:0 od Irana, pa bi danas mogli da i definitivno ostanu bez šansi da se plasiraju u osminu finala.

Sa druge strane Portugalci će u svakom slučaju o prolazu odlučivati u posljednjem kolu protiv Irana.