Mundobasket 2019 Nakon šest godina

Đorđević napušta klupu Srbije

Aleksandar Đorđević mogao bi da napusti klupu Srbije poslije Svjetskog prvenstva.

“Politika” prenosi da je na tu temu razgovarao sa prvim čovjekom Košarkaškog saveza Predragom Danilovićem još prije Mundobasketa.

Njemu nakon šampionata u Kini ističe ugovor, a uporedo je i trener Virtusa iz Bolonje.

Srbija nije uspjela da osvoji medalju na prvenstvu svijeta, a sjutra će igrati za peto mjesto protiv Češke.

Đorđević je na klupu Srbije stigao 2013. godine.

Sa nacionalnim timom osvojio je srebrne medalje na prvenstvima Evrope i svijeta, kao i Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine.

MMM
MMM

Razocarao me je, kao igrac je bio veliki sampion. Ali je politikantski nastupao pred prvenstvo, donijece pehar na Kosovo i sl. Ako je cilj da se pruzi podrska narodu na Kosovu to je u redu, ali ti si druze selektor kosarkaske reprezentacije. Ne odlucuje euforija ili demagogija vec teren.

Nije bitno
Nije bitno

Nevjerovatno, ali na kraju je bio u pravu da Americi ni Bog neće pomoći protiv Srbije. Jedino nije mogao da sluti da će biti utakmica za plasman od 5-8 pozicije. Ludilo totalno.