Ostali sportovi Pobjeda u prijateljskoj utakmici pred Evropsko prvenstvo

Crnogorci se revanširali Grcima

Crnogorski odbojkaši pobijedili su Grčku sa 3:2, u drugoj prijateljskoj utakmici u Podgorici.

Naši momci revanširali su se za poraz “helenima”, u meču odigranom juče.

„Vrlo bitna pobjeda zato što nam je ovo posljednja utakmica pred Evropsko prvenstvo, dobro je zbog samopouzdanja igrača. Ali, vidio sam da još ima prostora za napredak, naš sistem u odbrani nije baš najbolje funkcionisao, to je ono na čemu ćemo raditi u narednih 15 dana do početka EP“, kazao je poslije meča selektor Crne Gore Veljko Bašić.

Odlučujući, peti set donio je i najveću dramu. Igralo se poen za poen sve dok Blažo Milić nije odservirao as za 11:9. Ipak, na 14:12, Grci su prvo smanjili, a sa dva poena na servis Raptisa i preokrenuli na 14:15.

A onda je naša ekipa uložila i posljednji atom snage, „kuvanje“ Strugara, pa onda njegova odlična akcija sa Minićem, a prije toga i prolaz kapitena Ćaćića donosili su poene Crnoj Gori, a na kraju i set rezultatom 19:17, a time i meč.

U našem timu kapiten Vojin Čačić završio je meč sa 18 poena, Marko Bojić je imao 13, Aleksandar Minić 12, a Marko Vukašinović jedan manje od njega.

Kod Grka je najuspešniji bio Tanasi Protopsaltis sa 19 poena.

Crna Gora – Grčka 3:2 (21:25, 25:15, 17:25, 25:21, 19:17)

Podgorica – Dvorana “Verde”. Sudije: Kovačević, Vučinić (Crna Gora).

Poeni iz napada: Crna Gora 60, Grčka 54. Poeni iz bloka: Crna Gora 8, Grčka 13. Poeni iz servisa: Crna Gora 7, Grčka 2.

Crna Gora: Minić 12, Babić, G. Ćuk 8, Strugar 4, Ćaćić 18, Radonić, Lakčević (libero), M. Bojić 13, B. Ćuk , S. Bojić, Milić 3, Vukašinović 11, Ječmenica 3, Ćulafić 3.

Grčka: Zizis, Zupani 17, Papadopulos 1 Filipov 4, Stivačtis, Petreas 5, Kokinakis (libero), Kumentakis 3, Raptis 12, Vulkidis , Pelekudas , Fragos , Protopsaltis 19, Papaleksiu 8, Andreopulos.