Ostali sportovi

Odbojkaši srušili Slovake i vratili se u borbu za Evropsko prvenstvo

Crnogorski odbojkaši pobijedili su u Baru Slovačku 3:0 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovo je prvi trijumf našeg tima u ciklusu za kontinentalni šampionat, nakon šokantnog poraza prije tri dana u Moldaviji poslije vođstva od 2:0 u setovima.

Slovaci su bili tvrd orah za ekipu Veljka Bašića, naročito u prvom i trećem setu. U prvom su vodili 24:23, ali je naš tim odgovorio na pravi način i preokrenuo na 26:24.

Nakon tako dobijenog seta, crnogorski odbojkaši zaigrali su mnogo sigurnije i raznovrsnije u napadu, pa su ubjedljivije dobili drugu dionicu 25:19.

U trećem setu imala je naša selekcija prednost 15:11 pa 18:14, ali je dozvolila Slovacima da preokrenu na 23:21 i imaju dvije set lopte. Međutim, sa dva odlična bloka Crna Gora je došla do važne pobjede (28:26 u trećem setu) i sada ima četiri boda poslije dva kola kvalifikacija.

Neće imati mnogo vremena za odmor naši odbojkaši jer će već u srijedu dočekati Island, takođe u Baru, od 17 sati.