Ostali sportovi

Počela studentska liga u futsalu

Utakmice prvog kola Luštica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu odigrane su juče u sali SKC Univerziteta Crne Gore u organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore i Opštinskog studentskog sportskog saveza Podgorica odigrana.

U grupi A, aktuelni vicešampion ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića je bez većih problema savladala FTH Kotor rezultatom 7:4, dok je PMF iznenađujuće poražen od Filozofskog fakulteta rezultatom 3:0. Nikšićani su iskoristili neigranje ponajboljeg igrača PMF-a Čelebića pa su tako kontrama i polukontrama nanijeli ubjedljiv poraz ekipi PMF-a.

U grupi B iznenađenje je priredila ekipa FPN koja je sigurnom igrom lako porazila ekipu Pomorskog fakulteta rezultatom 5:2, dok je u derbiju grupe C Građevinski fakultet svoje kolege sa Mašinskog fakulteta porazio tek u finišu meča i tako zasluženo upisao prve bodove u grupi.

Grupa A

Prirodno-matematički fakultet – Filozofski fakultet 0:3 (0:1)
Sudije: Momo Saveljić i Gvozden Loncović
Strijelci: Čolaković u 7, 39 i Bulajić 27. minutu za Filozofski fakltet

PMF : Vukčević , Kršić , Popović , Marković , Vukčević , Stamatović , Drobnjak , Feratović , Perunović
Filozofski fakultet : Kovačević , Velimir , Vujović , Đurđević , Bujalić , Čolaković , Dendić

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje – Fakultet za turizam i hotelijersvo Kotor 7:4 (4:2)
Strijelci: Đukanović u 7, 16 , Čvorović 9. Jovović 13. Cicmil 30, i Baćović u 36 i 38. minutu za DIF, Pavićević u 5, Rastoder 16. Pejović 30. i auto gol Kustudić u 38. minutu za FTH Kotor.
Fakultet za sport i fizičko vaspotanje : Kustudić , Vuksanović , Cicmil , Baćović , Agramović , Čvorović , Jovović ,  Šćekić , Đukanović , Bakrač , Krivokapić
Fakultet za turizam i hotelijerstvo Kotor: Petrović , Maslovar , Rastoder , Pavićević , Jokanović , Matunović , Pejović , Dragović , Tomić​

Medicinski fakultet – UDG 2 5:5 (2:2)
Strijelci: Mikić u 2, 37 , Zejnilović 10. Kurtović 27, i Paunović u 39. minutu za Medicinski fakultet,
Radović u 5, Šofranac 15, Vuković 27, 32, Zeković u 29. minutu za UDG2.
Medicinski fakultet : Spahić , Mikić , Golubović , Radonjić , Muratović , Paunović , Zejnilović ,  Kurtagić , Globarević
UDG 2 : Bigović , Zeković , Ljuca , Pepić , Vuković , Šofranac , Lazarević , Stijepović , Radončić

Grupa B
Fizioterapija Igalo – Metalurško-tehnološki fakultet 7:0 (2:0)
Sudije: Momo Saveljić i Milutin Lukovac
Strijelci: Dragaš u 14, 25 , Vukićević 17, 27 , Sošić 23 , Popovic 28 i Krejić u 39. minutu za ekipu
Fizioterapija Igalo.
Fizioterapija Igalo : Šikmanović , Popović , Krejić , Dragaš , Sošić , Vukićević Metalurško
Tehnološki fakultet : Doderović , Lakićević , Osmajić , Knežević , Pejović , Knežević , Kojović

Studentski dom – Elektrotehnički fakultet 0:3 ( 0:0) – službeno

Pomorski fakultet – Fakultet političkih nauka 2:5 (1:3)
Sudije: Gvozden Loncović i Milutin Lukovac
Strijelci: Drašković u 9 i Dragićević u 34. minutu za Pomorski fakultet,
Dakić u 6, 9, 38 , Đukić u 16. i Kruščić u 35. minutu za FPN.
Pomorski fakultet : Bajramović , Sabanić , Ceković , Dragićević , Drašković , Nikolić , B u dimir ,
Otašević , Marković , Plamenac , Vukasojević , Koprivica Fakultet
političkih naka : Bubanja , Đukić , Marković , Dakić , Mirković , Pejović , Takirović , Kruščić , Kalač

Grupa C
Gradjevinski fakultet – Mašinski fakultet 6:4 (1:1)​

Strijelci: Lutovac u 6, 32, Vujičić u 33, 39, Miranović u 34 i Nenezić u 35. minutu za Građevinski fakultet, Simonović u 7, Jelovac 30, Vujović 36, i Bakrač u 39. minutu za Mašinski fakultet.
Građevinski fakultet : Blagojević , Lutovac , Đerković , Miranović , Nenezić , Nikolić , Vujičić Mašinski fakultet : Radević , Bakra č, Simonović , Puzović , Šuškavčević , V u jović , Rakočević ,
Jelovac

Ekonomski fakultet – UDG1 3 :0 – službeno
Biotehnički fakultet – Pravni fakultet 2:5 ( 1:2)
Strijelci: Milenković u 7. i Radević u 37. minutu za Biotehnički fakultet, Mehmedović u 18, 19, 35, 39 i Ivanović u 38. minutu za Pravni fakultet
Biotehnički fakultet : Roćan , Džoganović , Milanković , Zekić , Radičevi ć, Radević
Pravni fakultet : Ivanović , Mehmedović , Lalatović , Krivokapić , Džudović , Pejović , Bajović​