Ostali sportovi Sigurna pobjeda ekipe Slobodana Kovača

Srbija u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Odbojkaši Srbije pobijedili su Češku sa 3:0 i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Selekcija koja je u posljednjem kolu grupne faze eliminisala uz mnogo sreće našu reprezentaciju, imala je u prvom setu pet set lopti, nije ih iskoristila, pa su Srbi sa 31:29 poveli u meču.

Tu su Česi ispustili i šansu za eventualno iznenađenje jer je do kraja situaciju na terenu bez većih problema kontrolisala ekipa Slobodana Kovača.

U drugom setu bilo je 25:21, a u trećem 25:18.

U pobjedničkom timu 17 poena Uroša Kovačevića, 15 Aleksandra Atanasijevića.

Sa druge strane 18 poena osvojio je Džavorok, a korektor Jan Hadrava, koji je blistao protiv crnogorske reprezentacije za njega skromnih 15 poena.

Srbija će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom meča Belgija-Ukrajina.

Volim CG
Volim CG

BRAVO BRE!

mujo džeger
mujo džeger

hadrava je sam pobjedio cg…..protiv srbije je navrijeme umrežen početkom prvog seta,krajem prvog seta diže se zadnjim trzajem vraća čehe krajem istog u egal poslije 3 poena minusa, ali je srbija preiskusna ekipa da bi izgubila prvi set na jak servis čeha kao što se desilo cg, drugi i treći set su bili reda radi, hardava je bio manji od… Više »