Ostali sportovi Evropsko prvenstvo u odbojci

Odbojkaši dobili set pa stali, osmina finala je i dalje daleko

Crna Gora poražena je od Ukrajine 3:1 u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za odbojkaše.

Naša selekcija je odlično počela današnji meč. Dominirala je  u prvom setu i lako ga dobila 25:19.

Međutim, uslijedio je veliki pad u igri ekipe Veljka Bašića.

Ukrajina je bila mnogo bolja u drugom setu 25:18, a onda u trećem od rezultata 12:11 i kontre Crne Gore za izjednačenje, koja nije iskorišćena, vezala devet poena i na kraju dobila set 25:15. U četvrtom setu viđena je najveća borba.

Ukrajinci su imali i četiri poena prednosti, naš tim uspio da stigne i preokrene na 17:15 da bi potom Ukrajina serijom 9:1 prelomila utakmicu.

Naš tim će sjutra od 17 sati igrati sa svjetskim prvacima Poljacima, dok će vjerovatno ključnu utakmicu za plasman u osminu finala odigrati u četvrtak protiv Češke.

Tok utakmice:
ČETVRTI SET:

Serija Ukrajine od pet poena poslije dobrih servisa Plontinskog, 17:20.

Ćaćić najprije realizuje kontru, a potom bomba iz servisa i as za 17:15.

Serija Crne Gore od četiri poena, poslije asa Ćulafića 10:9 za naš tim. Tajm aut Ukrajina.

Vraćaju se naši momci, nakon blok auta Bojića smanjuje Crna Gora na 7:6.

Ne obećava ni početak četvrtog seta. Već u ranoj fazi Ukrajina vodi 6:2.

TREĆI SET:

Loša igra našeg tima od polovine trećeg seta, potpuna dominacija Ukrajine, koja je sa 25:15 došla do prednosti od 2:1 u setovima.

Puno problema za naš prijem kada servira Didenko. Iako plasira servise, naši loše akcije grade nakon toga, pa je već 20:11,osam uzastopnih poena Ukrajinaca.

Imao je naš tim kontru kod 12:11 da izjednači poslije bombe Bojića iz servisa, ali je nije iskoristio. Potom je Ćuk penal poslao u aut, Ukrajina vodi 14:11, posljednji tajm aut u trećem setu zove Bašić.

I u treći dio igre bolje ulaze Ukrajinci, vode 6:3, nakon što je zaustavljen blokom dosad sjajni Ćaćić. Bašić tajm autom pokušava da zaustavi seriju rivala.

DRUGI SET:

Mnogo bolja Ukrajina u drugom setu, 25:18 dobija drugi dio igre.

Ukrajinci ponovo u seriji, sada je 17:10, sve teža situacija za naš tim u drugom setu.

Tri poena zaredom Vojina Ćaćića, 7:10, tajm aut Ukrajina.

Loš  početak drugog seta, Ukrajina vodi 8:2, Bašić je potrošio oba tajm auta i zamijenio srednjaka Gojka Ćuka Blažom Milićem.
PRVI SET:

Sjajan set Crne Gore, 25:19 za našu selekciju. Predvodi je sa sedam poena kapiten Ćaćić, ali cijeli tim igra odlično! Ječmenica ima četiri poena, dva bloka.

Nakon tajm auta poen Ćaćića, greška Ukrajinaca, pa blok Ječmenice za 24:19. Pet set lopti za Crnu Goru.

Imao je naš tim 21:16, ali poslije serije od tri poena Ukrajinaca, selektor Bašić koristi dva brza tajm auta.

Proradio je servis Ćulafića, ali i blok naše selekcije. Naš tim ima prednost, 17:13.

Igra se zasad poen za poen, nijedna selekcija nije imala više od poena prednosti. Crna Gora vodi 10:9.

Naš selektor odlučio se za standardnu postavu na startu, Strugar je tehničar, Bojić i Ćaćić na prijemu, Ćulafić je korektor, Gojko Ćuk i Ječmenica su srednji blokeri, a Lakčević je libero.

Ekipa Veljka Bašića sastaće se sa Ukrajinom, selekcijom koja takođe ima pobjedu i poraz u prva dva kola grupne faze.

Bolji iz današnje utakmice mogao bi praktično da osigura mjesto u nokaut fazi prvenstva.

Naš selektor je duel sa Ukrajincima okarakterisao kao ključan u borbi za mjesto među 16 najboljih na Evropskom prvenstvu.