Qatar 2022

Argentinci slave, ali ono pravo tek predstoji

Kakva noć na stadionu “Lusail”, kakva drama – na kraju se radovala Argentina nakon penala protiv Holandije.

U 90 i 120 minuta je bilo 2:2, a na penale ukupno 3:2 za “gaučose” za koje je gol vrijedan plasmana u polufinale postigao Lautaro Martines.

Tako je samo krunisao ono što je prije toga učinio njegov prezimenjak, golman Emilijano, koji je zaustavio prva dva šuta Holanđanana u penal-ruletu.

Prije toga je malo šta nagovještavalo tolika uzbuđenja, jer je Argentina u prvom poluvremenu povela preko Moline na pas Mesija, a u nastavku stigla i do 2:0 kada je Mesi pogodio iz penala.

Potom je u igru ušao napadač “lala” Vout Veghorst i sa dva pogotka, drugi je dao u 11. minutu sudijske nadoknade, osigurao produžetke.

I u njima su Argentinci bili bolji, ali drama je morala da dovede do penala u kojima je slavio bolji tim.

Argentina će u polufinalu igrati protiv Hrvatske, koja je danas takođe na penale izbacila Brazil.

Lipa
Lipa

Puno naših ljudi živi u Argentini tako da neću navijati ni za koga uživaću u utakmici koja će biti dobra…

Jovo
Jovo

Idemo plavi!!! Crna Gora je uz vas!

Pa eee
Pa eee

Ajmo hrvatiii ,do finala a onda i do titulee.

magic
magic

Polufinale sa 4 remija i pobjedom protiv Kanade. Fudbal za “uživanje”. Preživjeli promašaje Lukakua za prolaz iz grupe, jedan šut u okvir gola protiv Brazila za 120 minuta. Tite im dozvolio kontru za izjednačenje 3 minuta prije kraja.
I sad će bunker protiv Argentine.

Mladen
Mladen

Ako neko nije zasluzio da se nadje u polufinalu, onda je to Hrvatska. Zaista su srecni, koliko su teski…Nije pravedno da ekipa koja sutne jednom u okvir gola ode u polufinale. Ima tamo dobrih igraca, sve stoji, ali zaista nije fer… Ja navijam za Maroko da osvoji, ali bice tesko…