Rukomet

Crna Gora osvojila sedmo mjesto

Trijumf za kraj i sedmo mjesto muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Letoniju 32:26 (15:12) u posljednjem meču na Evropskom prvenstvu B diviziji koje se igralo u Austriji.

“Crveni” su dominirali od početka do kraja meča, a kvalitet je isplivao već tokom prvog poluvremena. U nastavku, Crna Gora je rutinski održavala prednost.

Našu selekciju su do trijumfa vodili Arsenije Dragašević sa 11 i Aleksandar Bakić sa devet golova. Miodrag Ćorsović je postigao četiri gola, Dragan Jelušić i Petar Eraković po dva, dok su po jednom strijeki bili Marko Rogač, Aleksa Knežević, Filip Borozan i Nikola Jelić. Na drugoj strani blistao je Guntis Pilpuks sa 13 pogodaka.

“Momci su igrali veoma dobro danas, za razliku od prethodnih mečeva. Održavali smo prednost tokom cijelog susreta i svaki igrač je imao šansu da igra. Nažalost, nijesmo imali previše dobrih mečeva na šampionatu, ali današnjom partijom možemo biti zadovoljni”, rekao je selektor Božidar Mušikić.