Rukomet B prvenstvo Evrope

Crnogorski kadeti zakoračili ka elitnom društvu

Naši najbolji kadeti napravili su prvi korak ka plasmanu u A diviziju – na startu Evropskog prvenstva B divizije u Letoniji savladali su Holandiju 31:30 (19:15).

Iako su vodili u najvećem dijelu meča, izabranici trenera Brana Božovića do pobjede su došli nakon uzbudljive završnice. Barjaktarović je u 58. minutu donio dva gola prednosti (31:29), Holandija je prišla na gol zaostatka, na minut i 17 sekundi prije kraja, pa je izgledalo da pobjeda ne može da izmakne našem timu.

Ipak, nakon tajm auta Božovića, mladi „lavovi“ su izgubili loptu, a Holandija dobila priliku da dođe do remija – na sreću, šut Houtepena završio je na okviru gola, pa je slavlje u Rigi moglo da počne.

Sjajno izdanje pružio je Radojica Čepić sa 11 golova, uz samo četiri promašaja, Vojislav Vukić je postigao pet, a Darko Pejović četiri.
Luka Vukićević i Arsenije Dragašević po tri puta upisali su se u strijelce.

Drugi meč na šampionatu u Letoniji sa kojeg će samo pobjednik izboriti plasman u A diviziji, Crna Gora će odigrati u utorak protiv Turske.