Rukomet Svjetsko prvenstvo

Hrvati se mučili, pa slomili otpor Angole

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je Angolu 28:20 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Egiptu.

“Kauboji” nijesu briljirali ni u drugom susretu, ali su poslije remija sa Japanom stigli do važnog trijumfa.

Angola je parirala 35 minuta, u prvom poluvremenu imala i do dva gola prednosti.

Ipak Hrvati su u prvoj polovini drugog dijela uspjeli da se odlijepe i stignu do pobjede u mirnoj završnici.

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bio je Ivan Čupić sa šest golova, a pet je dodao Ivan Martinović, dok je Ferreira postigao četiri gola za Angolu.

U drugom susretu grupe Katar je savladao Japan 31:29 pa nakon dva kola priv je na tabeli sa četiri boda, Hrvatska je druga sa tri, Japan ima bod, a Angola je na nuli.