Rukomet

Napad sjajan, u odbrani mora bolje: “Lavice” u nastavku slomile otpor Paragvaja

RSCG

Rukometašice Crne Gore nisu dozvolile iznenađenje u drugoj rundi Svjetskog šampionata, iako igra protiv selekcije Paragvaja u prvom poluvremenu nije bila na željenom nivou – 41:26.

Previše opušteno su “lavice” otvorile duel, rival je vodio 5:1, a potom 7:4, nakon čega su konačno proigrale izabranice Bojane Popović.

Crna Gora je napravila seriju 8:0, preokrenula na 12:7, međutim Paragvaj je do odlaska na odmor smanjio na 17:15.

Ova selekcija je, podsjetimo, u prvom kolu dala 12 golova u čitavom meču protiv Mađarske.

Savjeti na poluvremenu i ulazak Marte Batinović uticali su da u nastavku gledamo dominaciju Crne Gore.

Kada je Boban Klikovac pogodila za 31:20 u 48. minutu, bilo je jasno da će “lavice” upisati očekivane bodove pred derbi grupe sa Mađarcima u ponedjeljak uveče.

Ivona Pavićević bila je naša najefikasnija igračica sa devet golova (imala samo jedan promašaj iz igre), a izvanredno je odigrala i Dijana Mugoša koja je postigla osam pogodaka.

Tok utakmice:

kraj – pobjeda Crne Gore 41:26.

59.minut – prvi gol Jovane Vukčević na velikim takmičenjima.

57.minut – četvrti pogodak Bobane Klikovac, njena dobra partija. Imamo maksimalnih 37:24.

54.minut – efektan potez Nine Bulatović, lobovala je golmanku Paragvaja za 34:24.

48.minut – Lavice rješavaju pitanje pobjednika, a razlika konstantno raste. Bobana Klikovac se upisala u listru strijelaca, semafor pokazuje 31:20 u korist Crne Gore.

45.minut – Nina Bulatović za rekordnih +8 (28:20).

41.minut – prvi put na utakmici “lavice” imaju +6. Tanja Ivanović je pogodila za 25:19.

37.minut – dobra napadačka rola Itane Grbić. Postiže četvrti pogodak, uz samo jedan promašaj iz igre. Vodimo 23:18.

31.minut – promjena na našegm golu, umjesto Marine Rajčić u nastavku će braniti Marta Batinović.

poluvrijeme – Crna Gora na polovini meča protiv totalnog autsajdera ima samo dva gola prednosti (17:15).

28.minut – samo +1 za “lavice”, Paragvaj je prišao na 15:14.

27.minut – loša odbrana Crne Gore u današnjem susretu – Paragvaj je dao već 13 golova, što je za gol više nego za 60 minuta igre protiv Mađarica na startu Svjetskog prvenstva.

25.minut – rešetamo sa krilnih pozicija, stižu dva vezana pogotka Dijane Mugoše za +5.

23.minut – Paragvaj golom iz sedmerca smanjuje na 13:10.

20.minut – Crna Gora je u sjajnom ritmu, serija i dalje traje, “lavice” vode 12:7. Blista Ivona Pavićević sa šest golova.

15.minut – vodio je Paragvaj 7:4, propustio i sedmerac da poveća prednost, a onda su naše proigrale. Serijom 3:0 stigle su do izjednačenja.

7.minut – Paragvaj stiže do 5:1, selektorka Popović prinuđena da traži tajm-aut.

5.minut – loš početak naše selekije, Paragvaj je poveo sa 3:0, a onda smo konačno probili odbranu riala, pogodila je Ivona Pavićević.

1.minut – počeo je duel.

Najava:

“Lavice” nisu imale problema protiv Kameruna na startu, dok je južnoamerička selekcija prema očekivanjima lako izgubila od Mađarske.

“Sa ovakvim protivnicima je najteže igrati, ali važno je da se uigravamo, da smanjimo broj tehničkih grešaka – svakako imamo još puno zaliha”, naglasila je golmanka Crne Gore Marta Batinović.

Plasman u glavnu rundu na Svjetskom prvenstvu izboriće tri najbolje ekipe iz grupe, koje će potom u Geteborgu u novoj grupi “ukrstiti koplja” sa tri najbolje iz A grupe – Švedskom, Hrvatskom, Kinom ili Senegalom.

Iz nove grupe u glavnoj rundi plasman u četvrtfinale izboriće samo dvije najbolje selekcije.