Rukomet Plave slavile u Dortmundu

Sjajan preokret i prva pobjeda Budućnosti u Ligi šampiona

Rukometašice Budućnosti savladale su Borusiju Dortmund 28:26 u 5. kolu B grupe Lige šampiona.

Nakon tri uzastopna poraza i remija sa Brestom minulog vikenda, izabranice Dragana Adžića upisale su prvi trijumf u elitnom takmičenju ove sezone.

Utakmica je riješena u posljednjem minutu, a gol odluke postigla je Majda Mehmedović 20 sekundi prije kraja.

Njemice su na poluvremenu vodile 15:13, u nastavku imale i pet golova prednosti (22:17), ali su “plave” bile vrlo pribrane u završnici meča.

Pri vođstvu domaćih 25:22 stigla je serija Podgoričanki 5:0, nakon čega je naš prvak uspio da sačuva prednost i uknjiži važnu pobjedu.

Mehmedović je postigla sedam pogodaka, a isti učinak imala je i Alison Pino. Odličnu igru pružila je Valerija Maslova sa pet golova, a važnu ulogu u finišu imale su Andrea Lekić i mlada Nikolina Vukčević.

Budućnost je sada petoplasirana sa tri boda, a u narednom kolu, 24. oktobra ugostiće neporaženi Đer.