Rukomet Lavice slavile u Štutgartu pred odlazak na SP

Uspješna generalka, Crna Gora bolja od Njemačke

Rukometašice Crne Gore imale su uspješnu provjeru pred odlazak na Svjetsko prvenstvo u Japanu.

“Lavice” su u Štutgartu savladale selekciju Njemačke 33:29, u utakmici u kojoj je naš selektor Per Johanson koristio sve igračice.

Meč je obilovao preokretima, da bi finiš protekao u znaku Crnogorki – Ema Ramusović je devet minuta prije kraja pogodila za plus dva (27:25), a nedugo zatim sve dileme otklonile su Itana Grbić i Đurđina Jauković golovima za 31:27…

Bitno je napomenuti da je sredinom drugog poluvremena Tatjana Brnović napustila teren vidno hramljući, ali je srećom prošla bez povrede.

Milena Raičević i Jelena Despotović bile su najefikasnije u pobjedničkoj selekciji sa po pet golova, a triling naših golmana (Rajčić, Nenezić, Batinović) odbranio je 17 udaraca.

Selekcija će se sjutra zaputiti ka Japanu, gdje 30. novembra startuje Svjetsko prvenstvo.