Tenis

Anderson šokirao Federera!

Kevin Anderson je napravio senzaciju na Vimbldonu i izbacio je Rodžera Federera.

Anderson je slavio protiv Švajcarca sa 3:2 i to nakon što je izgubio prva dva seta, što još više daje značaj njegovom rezultatu.

Federer je imao mnogo problema sa forhend strane, dosta je griješio, uz to je očajno koristio brejk lopte, što je uporni Anderson iskoristio i na kraju je u 23. gejmu petog seta oduzeo servis prošlogodišnjem šampionu i došao do pobjede i polufinala.

Federer je dobio lako prvi set uz dva brejka, zatim je u drugom nadoknadio brejk minusa i sa 7:6 stigao na korak do pobjede.

U trećem setu je ipak dozvolio rivalu 7:5, propustivši i meč loptu, da bi u četvrtom Južnoamerikanac poravnao sa 6:4.

Na kraju je kompletirao iznenađenje u petom setu.

Che
Che

Ne lupetaj Dukljaninu.Koliko su znoja prosuli,godina rada ulozili i zaradili i osvojili.Mozes samo da im zavidis.