Tenis

Federer 10. put pokorio Hale

Rodžer Federer osvojio je turnir u Haleu, deseti put u bogatoj karijeri.

Švajcarski teniser je u finalu maksimalnim rezultatom nadigrao Belgijanca Davida Gofana.

Federer je prvi set riješio u svoju korist poslije taj-brejka, iako se u petom gemu suočio sa tri vezane brejk šanse rivala.

Uspio je treći igrač planete da se izvuče iz nezgodne situacije, a onda u taj-brejku prepusti Gofanu tek dva poena.

U drugom setu nije bilo ni trunke neizvjesnosti – Federer je čak tri puta oduzeo servis protivniku i sa konačnih 6:1 kompletirao odličan nastup u Njemačkoj.

Osvajanjem titule u Haleu, Rodžer je došao do brojke od 103. trofeja u karijeri i napravio odličnu uvertiru za Vimbldon.