Tenis masters u rimu

Kiša i prekid nisu poremetili Đokovića

Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Rimu pobjedom protiv Amerikanca Tejlora Frica.

Najbolji teniser svijeta je slavio u dva seta rezultatom 6:3, 7:6, a efektivno se igralo sat i 37 minuta.

Kiša je prvo odložila početak meča, a zatim je izazvala i mnogo nervoze kod Đokovića u finišu drugog seta u situaciji kada je servirao za pobjedu po dosta jakoj kiši, a Fric napravio brejk.

Nakon tog gema uslijedila je pauza nakon koje je Đoković uspješno posao priveo kraju.

Novak je u prvom setu posao obavio rutinski nakon ranog brejka, da bismo u drugom setu vidjeli po dva brejka na obje strane i igru na kakvu smo od Novaka navikli u taj-brejku kojim je ovaj meč i okončan.

Đoković u osmini finala čeka boljeg iz meča koji igraju Kameron Nori i Alehandro Davidović Fokina.