Tokio 2020 Olimpijske igre

Blog Tokio 2020: Ajkule izgubile od Hrvata, Srbiji dvije medalje, uz poraze košarkašica i odbojkašica

Ilustracija

Pred nama je još jedan uzbudljiv dan na Olimpijskim igrama u Tokiju, a dešavanja sa svih borilišta pratite u tekstualnom prenosu na CdM-u.

UŽIVO:

17.00 – Za kraj današnejg bloga, bilans medalja. Nakon 14. dana Olimpijskih igara u Tokiju, Kina ima najviše medalja – ukupno 79 medalja, od čega 36 zlatnih. Druge su Sjedinjene Američke Države (98/31), a treći Japan – 51/24.

16.47 – Zlato za kenijsku atletičarku Fejt Kipjegon, koja je oborila olimpijski rekord rezultatom 3.53,11. Britanka Lora Muir je osvojila srebro, dok je bronza otišla u Holandiju, u ruke Sifan Hasan.

16.11 – Italijani su osvojili zlato u muškoj štafeti 4×100 metara, prvi put u svojoj istoriji. Junak je Filipo Tortu, koji je u posljednjoj izmjeni prestigao Natanela Mičel-Blejka, pa su Italijani na kraju slavili u vremenu 37,50. Srebro je osvojila Velika Britanija, a bronzu Kanada.

15.56 – Štafeta sa Jamajke – Brijana Vilijams, Ilejn Tompson, Šeli En Frejzer-Prajs i Šerika Džekson – osvojila je zlatnu medalju na 4×100 metara. One su trčale u vremenu 41,02, što je za dvije desetinke sporije od svjetskog rekorda. Srebro je pripalo Sjedinjenim Američkim Državama, a bronza Velikoj Britaniji.

15.44 – Kineskinja Šiđing Liju je hicem iz prve serije od 66,34 metara osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja. Stigla je do najvećeg uspjeha u karijeri, a srebro je pripalo Poljakinji Mariji Andrejčuk. Bronzu je osvojila Australijanka Kejsi Li Barber.

15.32 – Brazilske odbojkašice rutinski su sa 3:0 savladale Južnu Koreju i za olimpijsko zlato igraće sa Amerikankama. Azijska selekcija će tražiti bronzu u meču sa Srbijom.

15.31 – Rukometna drama pripala je Ruskinjama, koje su pobijedile Norvešku 27:26 i plasirale se u finale gdje ih čeka Francuska.

15.16 – Zlato u bacanju koplja osvojila je Kineskinja Šijing Liju. Hicem 66.34 došla je do najsjajnijeg odličja. Srebro ide u ruke Poljakinje Marije Andrejčuk, bronzana je Australijanka Kelsi Li Barber.

15.00 – Šoni Miler-Uibo odbranila je zlato na 400 metara iz Rija. Srebro je osvojila Marileida Paulino iz Dominikanske Republike, dok se bronzom okitila Elison Filiks i postala prva atletičarka sa 10 olimpijskih medalja.

14.51 – Veliko iznenađenje na ženskom košarkaškom turniru. Japan je savladao Francusku 87:71 i igraće za zlato protiv Amerikanki. Francuskinje će pokušati da osvoje bronzu protiv Srbije.

14. 45 – Srpska karatistkinja Jovana Preković osvojila je zlato na Olimpijskim igrama.

14.33 – Džošua Čeptegei osvojio je zlato u trci na 5000 metara.

14.18 – Srbija je obezbijedila još jedno srebro. Karatistkinja Jovana Preković plasirala se u finale u kategoriji do 61 kilogram.

13.55 – Veliki preokret Srbije i pobjeda 10:9. Gol odluke dao je Filipović, 30 sekundi prije kraja. Srbi će zlato braniti u nedjelju protiv Grčke.

13.34 – Španci su bliži finalu, vode 7:5 pred posljednju četvrtinu.

13.18 – Na polovini meča drugog polufinala kod vaterpolista, Španija vodi protiv Srbije 5:4. Dobili su “delfini” prvu četvrtinu 2:0, ali je “furija” bila bolja u drugoj.

12.55 – Bronza na muškom fudbalskom turniru ide u Meksiko. “Sombrerosi” su u meču za treće mjesto pobijedili Japan 3:1. Kordova, Vaskes i Vega pogodili su za Meksiko, dok je jedini gol za domaću selekciju djelo Mitome.

12.20 – Počela je borba za zlato u hokeju na travi kod dama.

12.00 – Hari Lavrejsen donosi Holandiji zlato u biciklističkom sprintu.Prvo još od 1932. godine.

11.28 – Francuske rukometašice savladale su Švedsku 29:27 i kao prije pet godina u Riju, igraće u velikom finalu. Rival će im biti pobjednik meča Norveška-Rusija, koji počinje u 14 sati.

11.08 – Nastavlja se italijanska bajka u Tokiju. Antonela Palmizano osvojila je zlato u brzom hodanju za djevojke na 20 kilometara.

10.53 – Marija Vuković u odličnom raspoloženju dočekuje sjutrašnje finale u skoku uvis.

10.36 – Velika borba u prvom polufinalu ženskog polufinalnog turnira. Francuska vodi protiv Švedske 15:14.

10.13 – Američke košarkašice igraće sedmi put uzastopno za olimpijsko zlato. Najduži staž u timu imaju Dijana Taurasi i Sju Bird, koje imaju šansu da se peti put okite najsjajnijim odličjem.

09.50 – Prvi put u istoriji dijele se medalje i u karateu na Olimpijskim igrama. Zlato kod dama u kategoriji do 55 kilograma osvojila je Bugarka Ivet Goranov.

09.35 – Nakon pobjede nad Crnom Gorom u četvrtfinalu, Grčka je u polufinalu savladala Mađarsku 9:6 i prvi put će igrati za olimpijsko zlato.

09.10 – Jedan od junaka Igara je i španski reprezentativac u brzom hodanju Hesus Anhel Garsija. Rano jutros nastupio je u trci na 50 kilometara, završio kao 35. ali su za njega ovo bile osme Olimpijske igre. Debitovao je još u Barseloni 1992.

08.48 – Jedna od najboljih brazilskih odbojkašica suspendovana je sa Igara jer je pala na doping testu.

08.27 – Kubanci tradicionalno sjajni u bokserskim disciplinama. Hulio la Kruz osvojio zlato u kategoriji između 81 i 91 kilograma.

08.17 – Amerikanke su bile bolje od Srbije i u konkurenciji košarkašica, 79:59. Igraće u finalu sa pobjednikom meča Francuska-Japan, dok ekipa Marine Maljković čeka poraženog iz tog susreta i boriće se za bronzu.

08.02 – “Ajkule” će igrati za sedmo mjesto u Tokiju. Danas su poražene od Hrvatske 12:10 i sada čekaju poraženog iz meča SAD-Italija.

07.46 – Karatistkinja Jovana Preković osigurala je medalju za Srbiju pošto je ušla u polufinale.

07.36 – Sjedinjene države su u polufinalu ženskog odbojkaškog turnira. 3:0 SAD bolje od Srbije.

07.28 – Ejpril Ros i Alik Klineman osvojie su zlato u odbojci na pijesku.

07.25 – David Tomala iz Pojske pobijedio je u brzom hodanju na 50 km. Koliko je uzbudljiva trka bila govori činjenica da su u istom minutu završili trku Tomala, srebrni Njemac Hilbert i Kanađanin Danfi.

07:20 – Ajkule su u bazenu, gube 5:3 od Hrvatske, tri minuta do kraja druge četvrtine

Vaka
Vaka

Ne razumijem, zašto pišete da je Srbija osvojila dvije medalje? Ako već pišete rezultate komšija onda pišite i za Hrvatsku, Bosnu, Albanija i Kosovo